Kriptolar:
30766
Bitcoin:
$64.287
% 2.62
BTC Dominasyonu:
%54.4
% 0.30
Piyasa Değeri:
$2.39 T
% 0.37
Korku & Açgözlülük:
69 / 100
Bitcoin:
$ 64.287
BTC Dominasyonu:
% 54.4
Piyasa Değeri:
$2.39 T

Michael Dell ve Michael Saylor Bitcoin Hakkında Konuştu

Michael Dell, Cuma günü yaptığı paylaşımda, “Kıtlık değer yaratır” ifadesini kullanarak dikkatleri üzerine çekti. Bu paylaşım üzerine Michael Saylor, “Bitcoin Dijital Kıtlıktır” şeklinde yanıt verdi. Dell, Saylor’ın yorumunu yeniden paylaşarak destekledi ve ardından mizahi bir dokunuşla Kurabiye Canavarı’nın Bitcoin tükettiği bir görseli paylaştı. Dell, bu görselle birlikte “Bu takip etmek için harika bir hesap @MeCookieMonster. Çok eğlenceli” ifadesini ekledi.

"Bu takip etmek için harika bir hesap @MeCookieMonster. Çok eğlenceli"

Michael Dell’in Bitcoin Geçmişi

Michael Dell’in şirketi, 2014 yılında Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul eden ilk büyük e-ticaret işletmelerinden biri oldu. O dönemde, ABD’deki başarılı pilot uygulamaların ardından Dell, Bitcoin ödeme seçeneklerini İngiltere ve Kanada‘ya da genişletti. Bitcoin ile ödeme yapan müşterilere Alienware ürünlerinde %10 indirim gibi promosyonlar da sundu. Ancak, 2017 yılında yetersiz talep nedeniyle Bitcoin ödemelerini kabul etmeyi durdurdu. Aynı dönemde Steam gibi diğer büyük markalar da yüksek işlem ücretleri ve ağ tıkanıklığı gibi sebeplerle Bitcoin ödemelerini kabul etmeyi bıraktı. Expedia da 2018’de Bitcoin ile ödeme almayı durdurdu.

Teknolojideki Gelecek Atılımlar

Michael Dell, Saylor ile yaptığı bu diyalogun yanı sıra X platformunda bir anket başlattı. “Sizce teknolojideki bir sonraki büyük atılım ne olacak?” sorusunu yönelten Dell, seçenekler arasında Kuantum bilişim, Yapay Zeka (AI), Blockchain ve Uzay Teknolojisini sundu. Anketin devam ettiği süreçte, Blockchain, 26.432 oyun %38,8’ini alarak önde gidiyordu. Ancak, bitmesine 8 saat kalan ankette sonuçlar değişebilir.

Dikkatinizi Çekebilir: ABD’de Spot Bitcoin ETF’leri Beşinci Gününde Net Çıkış Yaşadı

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Michael Dell ve Michael Saylor Bitcoin Hakkında Konuştu” te bir düşünce

  1. Pingback: Drake 500 Bin Dolar Değerindeki Bahsini Kaybetti - Coin Mühendisi

  2. Pingback: Mitchael Dell'in Bitcoin Tweet'i Piyasayı Heyecanlandırdı - Coin Mühendisi

  3. Pingback: Ethereum İşlem Ücretlerinde Düşüş - Coin Mühendisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir