Kriptolar:
30766
Bitcoin:
$64.846
% 2.71
BTC Dominasyonu:
%54.4
% 0.30
Piyasa Değeri:
$2.39 T
% 0.37
Korku & Açgözlülük:
69 / 100
Bitcoin:
$ 64.846
BTC Dominasyonu:
% 54.4
Piyasa Değeri:
$2.39 T

Mark Cuban NFT’lerini Sattı: Strateji mi Tepki mi?

Mark Cuban NFT

Shark Tank yatırımcısı ve eski NBA Dallas Mavericks sahibi Mark Cuban, geniş NFT stokundan ani bir şekilde birçok NFT satarak gündeme geldi. İstatistiklere göre, markcuban.eth adresi son iki gün içinde 14 NFT’yi elden çıkardı.

Mark Cuban’ın NFT Koleksiyonu: Geriye Ne Kaldı?

Bu açık artırmaların çoğu daha az bilinen varlıklardan oluşsa da, Cuban’ın kararı NFT topluluğunda dikkat ve spekülasyon yarattı.

Satış anında yaklaşık 30.000 dolar değerinde olan Cuban, Pudgy Penguins NFT #6329’u 9.065 Ethereum (ETH) karşılığında sattı. Cuban, OpenSea cüzdanlarından biri aracılığıyla Proof of Culture serisinden Dallas Mavericks temalı bir NFT’yi de 15 ETH (yaklaşık 50.194 dolar) karşılığında satmaya çalıştı.

OpenSea kayıtları, Dallas Mavericks ve Cuban ile bağlantılı bu cüzdanın 1.600’den fazla ürüne sahip olduğunu gösteriyor. Satışlara rağmen, portföyünde hâlâ 1.900 ETH’den fazla, yani yaklaşık 6.2 milyon dolar değerinde önemli bir NFT koleksiyonu bulunuyor.

NFT Pazar Trendleri

2021 patlamasından bu yana tanınmış bir NFT aktivisti olan Cuban, Mintable ve CryptoSlam gibi NFT şirketlerini ve platformlarını yoğun bir şekilde destekledi. 2023’ün sonlarında NFT’ler hakkında olumlu kalan Cuban, koleksiyonerlere spekülasyon yerine tutkuyla satın almalarını tavsiye etti. Başarıya ulaşmış teknoloji devlerinin (Amazon ve Microsoft gibi) erken zorluklarını vurgulayarak, NFT sektörünün potansiyeliyle bağlantılar kurdu.

“Spekülatörlerin başına ne geldiğini biliyor musunuz? Sonunda ‘O lanet olası NFT’leri neredeyse bedavayken satın alsaydım,’ diyeceksiniz,” dedi.

İlginizi Çekebilir: 50 Cent Hacklendi: 300 Milyon Dolarlık Vurgun

Cuban’ın NFT satışları, Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT’lerinin taban fiyatının geçen hafta 10 ETH’nin altına düşmesiyle belirgin bir düşüşle aynı çizgide. Bu arka plan, satışlarının zamanlaması ve nedenleri hakkında söylentilere yol açtı.

Ayrıca, genel NFT piyasası da düşüşte. CryptoSlam verilerine göre, son otuz gün içindeki NFT satış hacmi 485 milyon dolar olarak gerçekleşti ve bu %48,52’lik önemli bir düşüşe işaret ediyor. Cuban’ın faaliyetleri, bu piyasa koşullarına bir yanıt veya daha büyük yatırım portföyü içinde hesaplanmış bir hamle olarak yorumlanabilir.

 

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Mark Cuban NFT’lerini Sattı: Strateji mi Tepki mi?” te bir düşünce

  1. Pingback: Bol Kazançlı Ronin Week Başlıyor! - Coin Mühendisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir