Kriptolar:
30369
Bitcoin:
$61.947
% 3.35
BTC Dominasyonu:
%53.2
% 1.04
Piyasa Değeri:
$2.20 T
% 4.85
Korku & Açgözlülük:
51 / 100
Bitcoin:
$ 61.947
BTC Dominasyonu:
% 53.2
Piyasa Değeri:
$2.20 T

Kabosu, İkonik Shiba Inu, 17 Yaşında Hayatını Kaybetti

kabosu, shiba inu

Ünlü meme ve Dogecoin’in maskotu olan Shiba Inu cinsi Kabosu, 24 Mayıs 2022’de 17 yaşında hayatını kaybetti. Sahibi Atsuko Sato’nun 2010’da blog sitelerine yüklediği fotoğraflarla dikkat çekmeye başlayan Kabosu’nun, meraklı ve şüpheci yüz ifadesini gösteren fotoğrafı, “Doge” memesinin başlangıç noktası oldu.

Kripto Topluluğu Anma Mesajları Paylaştı

Kripto para meraklıları ve Kabosu‘yu seven insanlar, internet yıldızı olan bu köpeği anarak mesajlar, resimler ve videolar paylaştılar. Kabosu, kripto topluluğunun ve meme kültürünün sürekli ileriye hareketinin bir sembolü olarak kalacak. Sato, blogunda bu haberi paylaşarak, Kabosu’ya verilen tüm destek için minnettar olduğunu ifade etti. Sato, Narita Şehri’nde yer alan Kotsu no Mori’deki Flowers Kaori’de ‘Kabo-chan’ için 26 Mayıs’ta bir veda partisi düzenleneceğini ekledi.

Memeden Ana Akıma

2013 yılında aynı isimli memeye dayanan Dogecoin’in yaratılmasının ardından, Kabosu’nun imajı yeni kripto para biriminin simgesi olarak kullanıldıkça bu temel memenin popülaritesi arttı. İlk başta bir meme olarak yaratılan Dogecoin, zamanla su distilasyon projeleri ve Jamaikalı kızakçılara destek gibi birçok hayır kampanyasında yer alan umut verici bir kripto para birimine dönüştü. Kabosu’nun etkisi, Biden’ın yeniden seçilme kampanyasında dijital medya ilişkilerini yönetmek için bir meme ustası tutmasının ardından siyasi kampanyalara kadar uzandı.

Aralık 2022’de Sato, Kabosu’nun sağlık durumunun tehlikede olduğunu belirttiğinde, kripto topluluğu büyük destek verdi. Dogecoin’in kurucu ortaklarından Shibetoshi Nakamoto, destekçilerini katkıda bulunmaya çağırdı. Bir X kullanıcısı, “iyi bakılmasını sağlamak için gerekli olabilecek her türlü masrafı karşılayacağını” belirtti.

Kabosu’nun, memeler ve sosyal medya kültürü aracılığıyla değişimin ve küresel nüfusun birleşmesinin bir sembolü olarak kalmaya devam edeceği konusunda hiç şüphe yok.


Coin Mühendisi Katıl üyesi olarak ayrıcalıklardan yararlanabilir, Gönülden destek seçeneği ile özel Telegram grubumuza dahil olabilirsiniz.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir