İşte Bugün Balinaların Aldığı ve Sattığı Altcoin’lerin Listesi

Yayınlanma Tarihi: 10 Mart 2022 17:50:04

Bitcoin boğaları, 43.000 doların üzerine tekrar ulaştıktan sonra 10 Mart’ın ilk saatlerde 39.000 doları ziyaret etti. Lider kriptonun aşağıda yönlü hareketine 200 milyon dolarlık tasfiyeler eşlik etti. Ethereum, Solana, Cardano ve Avalanche son 24 saate çift haneli değer kaybeden büyük hacimli altcoin projeleri. WhaleStats tarafından sağlanan veriler, bu süreçte Ethereum balinalarının FTM, MANA ve MATIC gibi token’leri biriktirdiğini gösteriyor.

Balinalar son düşüşte bu altcoin/token’leri satın aldı

WhaleStats tarafından izlenen en büyük 1.000 Ethereum balinası, çoğu kripto para biriminin çift haneli değer kaybettiği son 24 saatlik zaman diliminde USDC, USDT ve BUSD gibi stablecoin’lere yöneldi. Coinmühendisi.com olarak aktardığımız üzere, listenin yedinci sırasında yer alan Fantom (FTM), tanınan DeFi geliştiricilerinden Andre Cronje’nin sektörden ayrılacağını duyurmasıyla düşüşe geçmişti. Mevcut seviyelerde FTM, gün içinde %10 değer kaybıyla 1.27 dolardan işlem görüyor. Listenin son sırasında yer alan Decentraland (MANA), bu süreçte %5 değer kaybederken ETH balinaları tarafından kısa sürede toplandı.

Yukarıdaki altcoin projeleriyle birlikte, listenin genel görünümü aşağıdaki gibidir.

 1. Ethereum (ETH)
 2. USD Coin (UDC)
 3. Tether (USDT)
 4. Wrapped Bitcoin (WBTC)
 5. Binanace USD (BUSD)
 6. 3X Short Bitcoin Token (BEAR)
 7. Polygon (MATIC)
 8. Fantom (FTM)
 9. Maker (MKR)
 10. Decentraland (MANA)

FTX borsasının türev ürünlerinden BEAR, bu zaman diliminde balinaların değerlediği bir token olarak karşımıza çıkıyor.

Balinalar düşüşte bu altcoin’leri elden çıkardı

Listedeki stablecoin’ler haricinde, Ethereum balinalarının mevcut satış baskısında Polygon (MATIC) ve Maker (MKR) gibi altcoin projelerini elden çıkardığını görüyoruz. Popüler meme token Shiba Inu (SHIB), balinaların satmayı tercih ettiği bir diğer önemli kripto para birimi. Ethereum balinaları, sadece 24 saat içinde yaklaşık 350 bin dolarlık SHIB sattı.

Yukarıdaki altcoin’ler ile birlikte, Ethereum balinalarının son 24 saat içinde en çok sattığı token’ler:

 1. Ethereum (ETH)
 2. USD Coin (UDC)
 3. Tether (USDT)
 4. Shiba Inu (SHIB)
 5. Binanace USD (BUSD)
 6. Wrapped LUNA Token (LUNA)
 7. Wrapped UST Token (UST)
 8. Dai (DAI)
 9. Polygon (MATIC)
 10. Maker (MKR)

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir