İşte Bu Hafta İzlenecek 4 Altcoin ve Kritik Tahminler!

Yayınlanma Tarihi: 09 Mayıs 2022 09:30:07

Bitcoin (BTC) kritik bir destek bölgesine ulaştı ve bu seviyeden bir sıçrama olursa BTC ve 4 altcoin kısa vadede daha da yükselebilir.

Bitcoin’deki zayıflık, altcoin projelerini de aşağı çekti.

S&P 500 ve Nasdaq endeksleri üst üste beş hafta boyunca düşüş gösterdi ve bu da yatırımcıların riskli yatırım araçlarından uzaklaşmaya devam ettiğini gösteriyor. Bitcoin’in ABD hisse senedi piyasalarıyla olan yakın korelasyonu, fiyatının baskı altında kalmasına neden oldu. BTC hafta sonu boyunca düşüşünü genişletti ve şimdi 2014’ten bu yana ilk kez art arda altı haftalık kaybını yaşadı. Bitcoin’deki zayıflık, piyasa değeri 1,6 trilyon doların altına düşen tüm kripto para piyasasını da aşağı çekti.

Bitcoin art arda altı haftalık kapanışı kırmızıda yaptıktan sonra, toparlanma zamanı geldi mi? Kritokoin.com olarak, Bitcoin ve yakın vadede istikrar belirtileri gösteren 4 altcoin projesinin grafiklerini ve analist görüşlerini aktarıyoruz.

İşte Bitcoin ve 4 altcoin için beklenen seviyeler ve kritik tahminler

Bitcoin (BTC)

Bitcoin, 5 Mayıs’ta 20 günlük üstel hareketli ortalamadan (38.268 dolar) geri döndü ve yükselen kanal destek çizgisinin altına düştü. Bu hareket aynı zamanda göreceli güç endeksi (RSI) üzerindeki pozitif ayrışmayı da geçersiz kıldı.Hareketli ortalamalar düşmeye başladı ve RSI aşırı satım bölgesine yaklaşıyor. Bu durum, ayıların kontrolünde olduğuna işaret ediyor. BTC / USDT çifti 34.322 dolarda küçük bir desteğe sahip, ancak boğalar bu seviyeyi savunamazsa, düşüş 32.917 dolara kadar gidebilir. Bu, göz önünde bulundurulması gereken çok önemli bir seviyedir, çünkü kırılırsa, parite panik satışına tanık olabilir ve bir sonraki durak 28.805 dolar olabilir. Fiyat 34.322 dolardan yükselirse, toparlanma 20 günlük EMA’nın yakınında satışla karşı karşıya kalabilir. Fiyat bu seviyeden düşerse, duyarlılığın negatif kaldığını ve yatırımcıların rallilerde satış yaptığını gösterecektir. Bu, düşüş trendinin yeniden başlaması ihtimalini artırabilir. Bu olumsuz görüş, boğaların fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarması ve sürdürmesi durumunda kısa vadede geçersiz olabilir. Bu gerçekleşirse, parite 50 günlük basit hareketli ortalamaya (41.466 dolar) yükselebilir.

4 Saatlik grafiğe bakıldığında ise, aşağı yönlü hareketli ortalamalar, ayıların kontrolünde olduğunu gösteriyor. Ancak RSI’daki aşırı satım seviyeleri, yakın vadede bir rahatlama rallisinin veya konsolidasyonun mümkün olduğunu gösteriyor. Toparlanma 20-EMA’nın üzerine çıkamazsa, ayılar satış baskısını koruyabilir ve parite 32.917 dolara düşebilir. Tersine, 20-EMA’nın üzerinde bir kırılma ve kapanış, güçlü bir rahatlama rallisinin başlangıcına işaret edebilir. Parite daha sonra 50-SMA’ya yükselebilir. Alıcılar, düşüş trendinin sona erebileceğine işaret etmek için Bitcoin fiyatını 40.000 doların üzerine çıkarmak ve sürdürmek zorunda kalacaklar.

Algorand (ALGO)

Algorand (ALGO) son birkaç gündür alçalan kanal formasyonu içinde işlem görüyor. Fiyat 1 Mayıs’ta kanalın destek çizgisinden sıçradı ve boğalar, satış baskısının azalabileceğini gösteren 20 günlük EMA’daki (0.69dolar) engeli kaldırdı. Alıcılar fiyatı 50 günlük SMA’nın (0,76 dolar) üzerinde tutarsa, ALGO / USDT çifti kanalın direnç çizgisine yükselebilir. Bu, boğaların üstesinden gelmesi gereken önemli bir seviyedir. Bunu başarırlarsa, yeni bir yükselişin başlangıcını önerecektir. Parite önce 1,10 dolara, daha sonra 1,25 dolara yükselebilir. Öte yandan, fiyat direnç çizgisinden aşağı dönerse, paritenin kanal içindeki kalış süresini birkaç gün daha uzatabileceğini öne sürecektir. Ayılar, düşüş trendinin yeniden başladığını göstermek için fiyatı kanalın altına çekmek ve sürdürmek zorunda kalacaklar.

4 Saatlik grafiğe bakıldığında ise 20-EMA paritesi yükseldi ve RSI indikatörü pozitif bölgede yer alarak alıcılara avantaj sağladı. 0.80 dolarda küçük bir direnç var ve boğalar bu engeli temizlerse, parite kanalın direnç çizgisine yükselebilir. Olumsuz tarafı, 20-EMA dikkat edilmesi gereken kritik seviyedir. Fiyat bu seviyeden geri dönerse, duyarlılığın alıcılar lehine döndüğünü gösterecektir. Bu, 0,80 doların üzerinde bir kırılma olasılığını artırabilir. Alternatif olarak, fiyat 20-EMA’nın altına düşerse, bir sonraki durak 50-SMA olabilir.

Monero (XMR)

Monero (XMR) son birkaç gündür 200 dolar seviyesinde psikolojik desteğe yakın destek buluyor. Alıcılar, fiyatın düşüş trendi çizgisinin altına inmesine izin vermediler ve bu da seviyeyi desteğe çevirmeye çalıştıklarını gösteriyor. Boğalar, düzeltici aşamanın bitebileceğini öne sürmek için fiyatı 20 günlük EMA’nın (223 dolar) üzerine çıkartmak ve sürdürmek zorunda kalacaklar. 240 dolarda küçük bir direnç var, ancak boğalar bu engeli aşarsa, XMR / USDT çifti 289 dolara yükselebilir. Aksine, fiyat mevcut seviyeden veya 20 günlük EMA’dan düşerse, ayıların henüz pes etmediğini gösterecektir. Bu, 200 doların altında bir kırılma olasılığını artırabilir. Bu olursa, satış yoğunlaşabilir ve parite 150 dolara düşebilir.

4 Saatlik grafiğe bakıldığında ise XMR, boğalar ve ayılar arasında kararsızlığı gösteren simetrik bir üçgen desen oluşturdu. Boğalar fiyatı üçgenin direnç çizgisinin üzerine çıkarırsa, düşüş eğiliminin sona erebileceğini öne sürecektir. Parite daha sonra 200-SMA’ya yükselebilir ve daha sonra 252 dolardaki formasyon hedefine doğru yükselebilir. Tersine, üçgenin belirsizliği aşağı yöne doğru çözülürse, üçgenin bir devam modeli olarak hareket ettiğini öne sürecektir. Bu, aşağı doğru hareketin yeniden başlamasına işaret edebilir. Aşağı yönlü formasyon hedefi 164 dolar.

Tezos (XTZ)

Tezos (XTZ), 29 Nisan’da uzun vadeli yükseliş trendi çizgisinin altına düştü ve ayılar 5 Mayıs’ta kırılma seviyesini başarıyla savundu. Ayılar düşüş trendini başlatmaya çalıştı ve daha düşük seviyeleri sürdürmek için mücadele ediyorlar. Boğalar fiyatı yükseliş trendi çizgisinin üzerine iter ve sürdürürse, piyasaların çöküşü reddettiğini gösterir. XTZ / USDT çifti daha sonra 50 günlük SMA (3.18 dolar) ile 3.40 dolar arasındaki bölgeye bir ralli girişiminde bulunabilir. Bu olumlu görünüm, fiyatın bir kez daha yükseliş trendi çizgisinden aşağı dönmesi durumunda geçersiz olabilir. Bu olursa, ayıların yükseliş trendi çizgisini dirence çevirdiğini öne sürecektir. 2,39 doların altında bir kırılma ve kapanış, 2 dolara ulaşabilecek yeni bir düşüş trendi başlatabilir.

4 Saatlik grafiğe bakıldığında ise , 20-EMA paritesi düzleşti ve RSI indikatörü 4 saatlik grafikte yükseliş sapması oluşturarak negatif ivmenin zayıfladığını düşündürdü. Parite şimdi ayıların güçlü bir direnç sunabileceği 2.90 dolara kadar bir ralli girişiminde bulunabilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, 3 dolara ve daha sonra 3,30 dolara olası bir yükseliş için kapıları açabilir. Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden veya genel dirençten düşerse, ayıların rallilerde satıldığını gösterecektir. Bu, pariteyi 2,90 ila 2,39 dolar arasında tutabilir. Düşüş trendi, ayıların fiyatı 2,39 doların altına düşürmesi durumunda hızlanabilir.

Listedeki son altcoin: Theta Network (THETA)

Theta Network (THETA) tokeni son birkaç haftadır 2,27 ila 4,40 dolar arasında işlem görüyordu. Bu aralık 6 Mayıs’ta aşağı yönlü olarak çözüldü ve ayıların üstünlüğe sahip olduğunu gösterdi. 20 günlük EMA (2.57 dolar) aşağı doğru eğimli olmasına rağmen, RSI paritesi yükseliş sapması oluşturmaya çalışıyor ve bu da satış ivmesinin zayıfladığını gösteriyor. Boğalar fiyatı 2,27 dolarlık kırılma seviyesinin üzerine geri iterse, aralığın altındaki kırılmada kısa pozisyonlar başlatmış olabilecek birkaç agresif ayıyı tuzağa düşürebilir. THETA/USDT çifti daha sonra 20 günlük EMA’ya yükselebilir. Bu, dikkat edilmesi gereken önemli bir seviyedir, çünkü boğalar bu engeli aşarsa, parite 50 günlük SMA’ya (3.10 dolar) yükselebilir. Bu olumlu görüş, fiyatın mevcut seviyeden veya 2,27 dolardaki kırılma seviyesinden düşmesi ve 2 doların altına inmesi durumunda geçersiz olabilir.

4 Saatlik grafiğe bakıldığında ise Boğalar, psikolojik seviyeye yakın düşüşleri 2 dolardan satın alıyor. Alıcılar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarırsa, ayıların güçlerini kaybediyor olabileceğini düşündürecektir. Parite daha sonra 2.64 dolardaki genel dirence yükselebilir. Bu seviye yine güçlü bir direnç olarak hareket edebilir, ancak alıcılar bu engeli aşarsa, yükseliş ivmesi artabilir. Bu varsayımın aksine, fiyat 20-EMA veya düşüş trendi çizgisinden aşağı dönerse, ayıların rallilerde satılmaya devam ettiğini gösterecektir. Bu altcoin fiyatının, 2 doların altına düşme olasılığını ve düşüş eğiliminin yeniden başlamasını artırabilir.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir