İlginç Liste: Balinalar, Bu Altcoin’lerden Dev Miktarda Biriktiriyor!

admin

Kripto analiz firması Santiment, lider altcoin Ethereum (ETH) balinalarının birikim yaptığını gösterirken ETH arzının azaldığını söylüyor. Ayrıca Binance Smart Chain balinalarının da alım yaptığı coin’ler belli oldu. coinmuhendisi.com olarak detayları aktarıyoruz…

Ethereum balinaları altcoin alımına devam ediyor

Santiment kripto borsalarında balinaların tuttuğu Ethereum oranının borsalara kıyasla tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükseldiğini söylüyor. En büyük 10 borsa dışı balina adresi tarafından tutulan ETH miktarının 25.7 milyon ETH’ye yükselttiğini belirtiyor. Varlıklarını borsada tutan en büyük 10 balina adresi ise yalnızca 3.57 milyon dolarlık ETH ile miktar açısından düşüşe devam ediyor.

Ethereum şu anda 3.245 dolar olarak fiyatlandırılıyor, bu da borsa dışı balinaların 83,39 milyar dolardan fazla ETH tuttuğu anlamına geliyor. Santiment, daha sonra Bitcoin (BTC) tablosuna da bakarak 100.000 dolardan fazla değerdeki balina işlemlerinin hem BTC hem de ETH için önemli ölçüde düştüğünü söylüyor. “Büyük balina işlemleri, Ekim veya Kasım aylarında oldukları sıklıkta pek gelmiyor. Ölçümlerimiz, BTC ağının günde 100 bin doları aşan yaklaşık 13 bin işlem aldığını gösteriyor. ETH ağı günde yaklaşık 9 bin görüyor,” ifadelerini kullanıyor.

Bu sırada, WhaleStats’a göre Dogecoin (DOGE), aşağıdaki Binance Smart Chain’de (BSC) cüzdanlı en dev 1.000 balina tarafından satın alınan ilk 10 kripto para listesine geri döndü. Aralık ve Ocak aylarında Doge balinalarının ticaret faaliyeti keskin bir şekilde arttı. 11 Ocak’ta bir balina, Robinhood uygulama cüzdanı da dahil olmak üzere 407,4 milyon DOGE aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir