Kriptolar:
30320
Bitcoin:
$65.253
% 0.25
BTC Dominasyonu:
%54.1
% 0.56
Piyasa Değeri:
$2.36 T
% 0.82
Korku & Açgözlülük:
64 / 100
Bitcoin:
$ 65.253
BTC Dominasyonu:
% 54.1
Piyasa Değeri:
$2.36 T

Hillary Clinton, Kripto Paraların Doları Zayıflatabileceğini Söyledi

Demokratların eski başkan adayı kripto para birimleri hakkında sert bir uyarı yayınladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Demokratların eski adayı ve Dışişleri eski Bakanı Hillary Clinton, Bloomberg Yeni Ekonomi Forumu’ndaki sanal toplantı sırasında kripto para birimlerinin yükselişine ağırlık vererek, kripto paraların ABD dolarının dünyanın rezerv para birimi olarak rolünü baltalayabileceklerini iddia etti. Clinton, şu ifadeleri kullandı:

“Ulus devletlerin daha fazla dikkat etmeye başladığını umduğum bir alan daha, kripto para biriminin yükselişi. Çünkü onlarla ticaret yapmak için kelimenin tam anlamıyla para birimlerini baltalama potansiyeline sahip. Ülkeleri istikrarsızlaştırmak için doların rezerv para birimi olarak rolünü baltalamak.”

Clinton, kripto paranın küresel para piyasaları için doğrudan bir tehdit oluşturduğunu iddia ediyor. Bazıları, sözlerinin, ateşli taraftarlar tarafından kripto para birimleri için bir reklam olarak görülebileceğine inanıyor:

Bu, ABD eski First Lady’sinin ilk kez kripto para birimlerine keskin bir eleştirisi. Clinton, Eylül 2018’de, bir dizi soru yanıtlarken herhangi bir Bitcoin’e sahip olmadığını doğruladı.

2016 yılında Wikileaks tarafından yayınlanan bir e-postaya göre, Clinton’ın kıdemli kampanya yardımcıları Bitcoin bağışlarını kabul etme fikrini “fazla özgürlükçü” buldukları için reddettiler.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir