Kriptolar:
29856
Bitcoin:
$67.403
% 3.57
BTC Dominasyonu:
%52.9
% 0.21
Piyasa Değeri:
$2.53 T
% 1.90
Korku & Açgözlülük:
76 / 100
Bitcoin:
$ 67.403
BTC Dominasyonu:
% 52.9
Piyasa Değeri:
$2.53 T

Grayscale, Metaverse Hakkında Bir Rapor Yayımladı

Dijital varlık yöneticisi Grayscale, metaverse’in yıllık 1 trilyon doların üzerinde bir gelir fırsatını temsil edebileceğini söyledi. Tahminin zaman çizelgesi ise belirtilmedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Grayscale Perşembe günü, Grayscale’in Araştırma Başkanı David Grider ve Araştırma Analisti Matt Maximo tarafından hazırlanan “Metaverse, Web 3.0 Virtual Cloud Economies” başlıklı bir rapor yayımladı. Metaverse sektörünün ele alındığı raporda oyun ve yaşam tarzı trendlerinin blokzincirinin dijital dünyalar için altyapı sağlama potansiyeliyle kesişmesinden doğacak fırsatlar değerlendirildi. 

Şirket, Decentraland gibi önde gelen metaverse projelerini ele aldı. İnsanların çevrim içi ortamlarda giderek daha fazla zaman geçirdiğini ve aynı dijital dünyada sosyal statü oluşturmak için para harcadıklarına dikkat çeken şirket, bu projelerin insanların etkileşim kurmasına, token kazanmalarına ve çevrim içi harcadıkları zaman ile gerçek dünya avantajları elde etmelerine izin verdiğini söyledi. 

Grayscale sektörün getireceği potansiyel gelir fırsatlarını da değerlendirdi. Ona göre sanal oyun dünyalarından elde edilen gelir 2020’de 180 milyar dolardan 2025’te 400 milyar dolara yükselebilir. Şirket ayrıca üçüncü çeyrekte kriptoya yatırım yapılan fonun 8.2 milyar dolar olduğunu ve bunun 1.8 milyar dolarının Web 3’e ve NFT’lere gittiğini söyledi. Oyun uygulamaları, üçüncü çeyrekte NFT’lerin diğer tüm alanlarını geride bırakarak yaklaşık 1 milyar dolara ulaşmayı başardı. Raporda şu ifadeler yer aldı:

“Facebook gibi şirketlerin yatırım yapmayı planladığı 10 milyar dolar ve diğer şirketlerden ve risk sermayedarlarından gelebilecek miktarlarla karşılaştırıldığında, Metaverse erken dönemlerinde.”

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir