Kriptolar:
30719
Bitcoin:
$67.555
% 0.60
BTC Dominasyonu:
%54.5
% 0.28
Piyasa Değeri:
$2.47 T
% 0.01
Korku & Açgözlülük:
70 / 100
Bitcoin:
$ 67.555
BTC Dominasyonu:
% 54.5
Piyasa Değeri:
$2.47 T

FTX Avukatları Jump Trading’in 264 Milyon Dolarlık Tazminat Taleplerine Karşı Çıkıyor

Jump Trading’in yan kuruluşu Tai Mo Shan, gerçekleşmeyen bir kredi anlaşması için Alameda Research’ten 264 milyon dolar tazminat talep etti. FTX avukatları, kredinin hiç başlamadığı için bu talebin geçersiz olduğunu savunuyor.

FTX-Alameda iflas masası, Alameda Research ile ilgili kredi anlaşması hakkında Jump Trading’in yan kuruluşu Tai Mo Shan’ın 264 milyon dolarlık talebine karşı çıkarak, FTX avukatlarının kredinin hiç başlamadığı için bu talebin geçersiz olduğunu iddia etti.

Tai Mo Shan, Ağustos 2020’ye dayanan bir kredi anlaşmasından kaynaklanan 800 milyon Serum (SRM) tokeninin teslim edilmemesi nedeniyle Alameda Research’ten neredeyse 264 milyon dolar tazminat talep etti. SRM, FTX destekli merkeziyetsiz borsa Serum’un yerel kripto parası olup, FTX borsasıyla birlikte 2022’de çöktü.

Mahkeme belgelerine göre, Jump Trading zararı bir opsiyon modeli kullanarak hesapladı; bu model, SRM’nin iflas başvuru tarihindeki piyasa fiyatı, token’in ima edilen volatilitesi, geri ödeme opsiyon fiyatı ve diğer faktörleri içeriyor.

FTX avukatları mahkemeden bu talebi reddetmesini istedi, çünkü öncelikle, Alameda Research tarafından kredinin hiç verilmediğini belirtti.

FTX avukatları, “Alameda’nın Kredi Onayı tarafından öngörülen kripto parayı Ana Kredi Anlaşması’na teslim etmediği tartışmasız bir gerçektir. Bu nedenle kredi başlamadı,” dediler. “Ana Kredi Anlaşması’nda Tai Mo Shan’ın Alameda’yı kripto parayı teslim etmeye zorlamasını veya başlamayan bir kredi için para tazminatı talep etmesini sağlayan bir hüküm yoktur.”

Ayrıca, Jump Trading’in 264 milyon dolarlık zarar tahminini “temelsiz” olarak nitelendirerek, Tai Mo Shan’ın zarar hesaplamasının “tamamen desteklenemez” olduğunu savundular. Avukatlar, Jump’ın “opsiyon modeli” kullanarak yaptığı hesaplamanın belirsiz olduğunu ve nasıl bu miktara ulaştığını açıkça açıklamadığını belirttiler.

FTX’in başvurusu ayrıca, Jump’ın zararları iflas başvurusu tarihindeki SRM fiyatına göre tahmin etmesine rağmen, kredi anlaşmasının Tai Mo Shan’a tokenlerin o tarihte değil, 1 Ağustos 2023’ten itibaren günlük taksitler halinde verilmesini öngördüğünü savundu.

Başvuru ayrıca, Tai Mo Shan’ın dolandırıcı transferden sorumlu olabileceğini, bu durumun Tai Mo Shan’ın taleplerini geçersiz kılmak için başka bir faktör olması gerektiğini iddia etti. “Borçlular, Tai Mo Shan’ın bazı yapılandırılmış dolandırıcı transferlerin alıcısı olabileceğini…burada söz konusu olan iddia edilen kredi dahil,” dedi.

Bu arada, FTX alacaklıları, borsa müşterilerine tazminat sağlamak için bir tasfiye planı üzerinde oylamaya başladı ve oylarını vermek için 16 Ağustos’a kadar süreleri var. Borsa, Ekim ayında tasfiye planı için nihai onayı almayı hedefliyor.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir