Kriptolar:
29292
Bitcoin:
$64.945
% 0.15
BTC Dominasyonu:
%53.5
% 0.09
Piyasa Değeri:
$2.38 T
% 0.29
Korku & Açgözlülük:
72 / 100
Bitcoin:
$ 64.945
BTC Dominasyonu:
% 53.5
Piyasa Değeri:
$2.38 T

Fransa Merkez Bankası Yetkilisi DeFi Hakkında Konuştu

Fransa merkez bankasının üst düzey yetkilisi Denis Beau, DeFi ve CBDC’ler hakkında konuştu. Beau, mevcut düzenleyici çerçevelerin DeFi’ın özellikleriyle kısıtlandığını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bank of International Settlements (BIS), Pazar günü 19 Kasım tarihi bir konuşma yayımladı. Konuşmada Fransa merkez bankasının üst düzey yetkilisi olan Beau, CBDC’lere ve kurumun pilot programına odaklandı. Beau ayrıca Avrupa’daki kripto varlık düzenlemeleri hakkında da konuştu ve çok önemli olduğunu söylediği diğer düzenleyici değişikliklerin de getirilmesini gerekeceğini ifade etti. DeFi’ı kast ettiğini söyleyen Beau şu ifadeleri kullandı:

“Özellikle, olağan düzenleyici çerçevelerin, protokollerin aracılar olmadan otomatik olarak yürütüldüğü bir ortamda ihraççıların ve hizmet sağlayıcıların kolayca tanımlanamadığı ve sunulan hizmetler için sabit bir yargı yetkisinin olmadığı gerçeğiyle kısıtlandığı merkeziyetsiz finansın denetiminden bahsediyorum.”

Beau’nun bu ifadeleri, ABD’deki tutum ile örtüşüyor. SEC Başkanı Gensler da geçtiğimiz haftalarda DeFi’ın düzenlenmesinin gerektiğine ilişkin bir takım açıklamalarda bulunmuştu. Bitcoin destekçisi SEC üyesi Hester Peirce ise DeFi’ın düzenleme şekillerine meydan okuyacağını düşünüyor.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir