Kriptolar:
30253
Bitcoin:
$66.085
% 0.56
BTC Dominasyonu:
%54.0
% 0.46
Piyasa Değeri:
$2.41 T
% 1.30
Korku & Açgözlülük:
74 / 100
Bitcoin:
$ 66.085
BTC Dominasyonu:
% 54.0
Piyasa Değeri:
$2.41 T

Flipkart Destekli Navi Mutual Fund, Hindistan’da Bir Blokzinciri Fonu Başlatmak İçin Başvuruda Bulundu

Navi Mutual Fund, bir blokzinciri fonu listelemek için Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu’na (SEBI) başvurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Flipkart kurucu ortağı Sachin Bansal destekli Navi Mutual Fund, Hindistan’da bir blokzinciri fonu istemek için ülkenin düzenleyici kurumu Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu’na (SEBI) başvuruda bulundu. Bansal şu anda ABD perakende devi Walmart’a ait olan e-ticaret şirketi Flipkart’ın kurucu ortağı.

Navi Blockchain Index Fund of Fund adlı fonu doğrudan kripto veya blokzinciri tabanlı şirketlere yatırım yapmak yerine Indxx Blockchain Endeksi’ne dayalı diğer fonlara yatırım yapacak. Bu endeks ise blokzinciri teknolojisini kullanan veya bundan faydalanabilecek gelişmekte olan veya gelişmiş ekonomilerdeki şirketlerin performansını takip ediyor.

Bilindiği gibi Hindistan, son zamanlarda kripto varlıkları düzenlemek için çalışmalarını hızlandırdı. Özellikle kapsamlı bir yasak yerine düzenlemeyi tercih eden ülke kripto topluluğunda heyecan yarattı. Diğer taraftan, ülkedeki çoğu özel kripto para birimini yasaklamayı amaçlayan bir yasa tasarısını da parlamentoya sunmaya hazırlanıyor.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir