Kriptolar:
30369
Bitcoin:
$61.137
% 0.05
BTC Dominasyonu:
%53.2
% 1.04
Piyasa Değeri:
$2.20 T
% 4.85
Korku & Açgözlülük:
51 / 100
Bitcoin:
$ 61.137
BTC Dominasyonu:
% 53.2
Piyasa Değeri:
$2.20 T

Farcaster, Seri A Fonlama Turunda 150 Milyon Dolar Topladı, Degen Token %17 Yükseldi

farcaster

Farcaster, blockchain üzerinde kurulan bir sosyal medya şirketi, 150 milyon dolarlık Seri A fonlama turunu kapattı. Fonlama, Paradigm venture tarafından yönetildi ve Andreessen Horowitz, Haun Ventures, USV, Variant ve Standard Crypto’nun katılımıyla gerçekleşti. Bu durum, blockchain alanında bir dalga yarattı ve topluluk tarafından üretilen Degen (DEGEN) tokeninde %17’lik bir artışa neden oldu.

Büyümeyi ve Gelişimi Sürdürme

Farcaster’ın kurucusu ve Coinbase’de daha önce çalışmış olan Dan Romero, haberi 21 Mayıs’ta X üzerinde yaptığı bir paylaşımda duyurdu ve paranın “Farcaster’ı uzun yıllar boyunca sürdürebileceğinden emin olduğunu” belirtti. Variant Fund’un kurucu ortağı ve genel ortağı olan Walden, “Farcaster, hızla büyüyen bir protokoldür ve zaten hızla genişlemektedir” dedi.

Romero ayrıca platformun daha fazla kullanıcıya ulaşma ve gelişim planlarını anlattı. Ekim ayından bu yana, Farcaster’ın 350.000 ücretli kullanıcısı ve 50 kat daha fazla ağ kullanımı oldu. Yeni fonlar, günlük aktif kullanıcı sayısını artırmak ve geliştiricileri çekmek için kanallar ve doğrudan mesajlar ekleyerek platformun genişletilmesine olanak sağlayacaktır.

DEGEN Tokenindeki Dikkate Değer Artış

Fonlama turu ayrıca, CoinMarketCap’e göre $0.02289’dan işlem gören DEGEN token fiyatında %17’lik bir artışla hızla takip edildi. DEGEN, Farcaster protokolünün resmi bir tokeni olmamakla birlikte, platformun sosyal yönünün önemli bir parçasıdır.

DEGEN, Ocak ayında Farcaster Degen kanalının bir kullanıcısı olan Jacek Trociński tarafından bir memecoin olarak başlatıldı. İlk olarak, değerli gönderiler yapan veya gönderilerle etkileşime giren kullanıcılara doğrudan dağıtıldı. O zamandan beri, DEGEN ortaya çıktı ve bu yüzden Trociński, DEGEN’in yerel gas tokeni olarak görev yaptığı DEGEN zinciri adlı memecoin tabanlı bir katman-3 blockchain oluşturdu.

Bloomberg’e göre, Mart ayında yapılan fonlama turu, Farcaster’ın arkasındaki şirket olan Merkle Manufactory’nin değerlemesini 1 milyar dolara çıkaracak, bu da blockchain sosyal ağı için büyük bir başarı olacaktır.

Gelecek Beklentileri

Farcaster’ın blockchain endüstrisindeki büyümesi, başarılı Seri A fonlama turu ve DEGEN token fiyatındaki artışla görülebilir. Önemli yatırımlar çekmiş ve sürekli artan bir kitleye sahip olan Farcaster, platformunu genişletmesi ve sosyal medya alanındaki konumunu güçlendirmesi muhtemeldir.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir