Kriptolar:
30681
Bitcoin:
$63.674
% 1.61
BTC Dominasyonu:
%53.8
% 0.02
Piyasa Değeri:
$2.34 T
% 1.17
Korku & Açgözlülük:
61 / 100
Bitcoin:
$ 63.674
BTC Dominasyonu:
% 53.8
Piyasa Değeri:
$2.34 T

Epic Games CEO’su: Hiçbir Şirket Metaverse’e Sahip Olamaz

Dünyanın en popüler oyunlarından Fortnite’ın yapımcısı Epic Games CEO’su Tim Sweeney, metaverse’ü “milyonlarca dolarlık” bir fırsat olarak görüyor. Epic Games CEO’su Tim Sweeney bu hafta, internetin öngörülen bir gelecek vizyonu olan metaverse’e “hiçbir şirketin sahip olamayacağını” söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Sweeney, Facebook ve birçok kripto girişiminin de araştırdığı bu alanda “trilyon dolarlık” bir fırsat görüyor.

Gelişmekte olan metaverse, bu yılki NFT pazarındaki artış ve Ethereum tabanlı metaverse oyunlarına artan ilgiden sonra, Facebook’un Meta olarak yeniden markalaşmasının ardından son zamanlarda çok daha fazla dikkat çekti. Fortnite yaratıcısı Epic Games de benzer şekilde bunu büyük bir fırsat görüyor, ancak CEO’su metaverse’ü tek başına yönetmeyi hedeflemiyor.

Epic Games’in kurucu ortağı ve CEO’su Tim Sweeney, bu hafta Güney Kore’de düzenlenen Mobil Uygulama Ekosistemi Adaleti Küresel Konferansı’nda Apple ve Google ile olan yasal savaşlarının ardından kapalı yazılım ekosistemlerine karşı konuştu. Aynı şekilde, metaverse’ün geniş bir kavram olduğunu ve tek bir varlık tarafından kontrol edilmemesi gerektiğini söyledi.

Bloomberg haberine göre Sweeney, “Metaverse internet gibi bir terimdir, hiçbir şirket ona sahip olamaz” ifadelerini kullandı.

Metaverse, internetin gelecekteki potansiyel evrimini ifade ediyor. Kullanıcıya ait NFT varlıklarının, dijital öğeler üzerindeki sahipliği temsil etmek için kullanılan tokenların, bir dizi paylaşılan, birlikte çalışabilir, çevrimiçi ortamda olması beklenen şeyde büyük bir rol oynaması bekleniyor.

Facebook, gelişmekte olan alanda en büyük potansiyel oyuncu olarak ortaya çıktı. Geçen ayki yıllık konferansında şirket, kullanıcıların takıldığı, oyun oynadığı ve hatta bu tür 3B alanlarda çalıştığı ve ayrıca alanlarını kişiselleştirmek, dijital ürünleri toplamak ve daha pek çok şey için NFT’leri kullandığı çevrimiçi bir dünya vizyonunu paylaştı.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir