Kriptolar:
30696
Bitcoin:
$67.851
% 1.30
BTC Dominasyonu:
%54.3
% 0.05
Piyasa Değeri:
$2.47 T
% 0.58
Korku & Açgözlülük:
74 / 100
Bitcoin:
$ 67.851
BTC Dominasyonu:
% 54.3
Piyasa Değeri:
$2.47 T

Donald Trump ve Siyasetçiler Bitcoin 2024 Konferansında

Donald Trump Bitcoin Crypto

Nashville, Tennessee’de düzenlenecek Bitcoin 2024 konferansının konuşmacı duyuruları arasında eski ABD Başkanı Donald Trump da yer aldı. Dünyanın en büyük bitcoin konferanslarından biri olan etkinlik, 25-27 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Cumhuriyetçi Parti’nin varsayılan başkan adayı Trump, son birkaç ay içinde blockchain ve bitcoin sektörlerine büyük ilgi gösterdi.

Geçen ay Mar-a-Lago’da düzenlenen bir etkinlikte Trump, kazanması halinde bitcoin madenciliğini destekleyeceğini açıkladı. Mayıs ayında Trump, siyasi ödemeleri kripto paralarla kabul etmeye başladı. Ark Invest CEO’su Cathie Wood ve Gemini kurucuları Cameron ve Tyler Winklevoss gibi tanınmış kripto kişilikleri, Trump’ın savunuculuğunu destekledi.

Cumhuriyetçi Senatörler Bill Hagerty ve Marsha Blackburn ve eski başkan adayı Vivek Ramaswamy ile birlikte, Bitcoin 2024’te konuşma yapacak diğer ABD’li politikacılar arasında, Bitcoin 2023’te kriptoyu destekleyen bir açılış konuşması yapmış olan başkan adayı Robert F. Kennedy Jr. da yer alıyor ve insanların bitcoin sahibi olma ve kullanma özgürlüğünü “dokunulmaz” kılacağına söz veriyor.

İlginizi Çekebilir: Dubai, Daha Akıllı Ticaret için Blockchain’i Tanıttı

Başkan Joe Biden’ın kampanyasının dijital varlık politikaları konusunda kripto sektörü oyuncularıyla görüşmelerde bulunduğu bildirildi, ancak henüz büyük bir kripto veya blockchain duyurusu yapmadı.

ABD IT sektörü grubu Chamber of Progress, Salı günü yayınladığı bir mektupta Biden’ı kapsamlı kripto düzenlemesini desteklemeye çağırdı ve Trump’ın Biden hükümetinin şeffaflık eksikliğinden faydalandığını belirtti.

Dağıtık tahmin piyasası kullanıcıları Polymarket’te Biden’ın bir sonraki Kasım başkanlık yarışını kazanacağına inananların oranı sadece %13 iken, Polymarket şu anda Trump’ın kazanma olasılığını %63 olarak öngörüyor.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Donald Trump ve Siyasetçiler Bitcoin 2024 Konferansında” te bir düşünce

  1. Pingback: Almanya Bitcoin Satışlarına Devam Ediyor: Elinde Kaç Bitcoin Kaldı? - Coin Mühendisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir