Kriptolar:
29292
Bitcoin:
$65.115
% 0.38
BTC Dominasyonu:
%53.5
% 0.09
Piyasa Değeri:
$2.38 T
% 0.29
Korku & Açgözlülük:
72 / 100
Bitcoin:
$ 65.115
BTC Dominasyonu:
% 53.5
Piyasa Değeri:
$2.38 T

Çekyalı Heykeltıraş ‘Anamorfoz Atatürk’ Eserini NFT Olarak Satışa Sundu

Çekyalı Heykeltıraş Patrik Prosko imzalı ‘Anamorfoz Atatürk’ eseri NFT olarak satışa çıkarıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Çekyalı Heykeltıraş Patrik Prosko imzası taşıyan Mustafa Kemal Atatürk’ün değerlerini simgeleyen ve yapımı yaklaşık üç ay süren ‘Anamorfoz Atatürk Projesi’, ilk olarak Marble İzmir Fuarı’nda sergilenmişti. 93 farklı temadan 539 parçanın toplamı olarak ortaya çıkan eser, fuar ziyaretçilerinden ilgi görmüştü.

29 Ekim’den itibaren Rahmi M. Koç Müzesi’nde sergilenmeye başlayan ‘Anamorfoz Atatürk’ eserinin NFT’si Foundation NFT platformunda satışa çıkarıldı.

Prosko, sosyal medya hesabından Mustafa Kemal Atatürk’ün yeni Anamorfoz NFT’sini Foundation platformunda satışa çıkardığını duyurdu. Prosko, NFT eser için 19.38 Ethereum (ETH) (80.951 Dolar) istiyor.

Kökeni Yunanca’dan gelen ‘Anamorfoz’un, yansıma ve perspektif üzerine kurulu bir sanat anlayışı olduğu belirtilen eser, üç boyutlu enstalasyon olmasına rağmen doğru açıdan bakıldığında iki boyutlu bir sanat eseri olarak yansıyor.

Atatürk’ün hayatını ve değerlerini simgeleyen objelerin birleşiminden oluşan eser, o döneme ait olan toplam 539 parçadan oluşuyor.

Temmer Marble, ‘Anamorfoz Atatürk’ eseri için Patrik Prosko’ya oldukça yüklü miktarda ödeme yapmıştı.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Çekyalı Heykeltıraş ‘Anamorfoz Atatürk’ Eserini NFT Olarak Satışa Sundu” te bir düşünce

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir