Cardano ve Bu 3 Altcoin İçin Dev Duyuru: Sepete Giriyorlar!

admin

21Shares, SIX Swiss Exchange’de Cardano (ADA), SOL ve DOT için “dünyanın ilk fiziksel destekli’ ETP’lerini başlattı. Ayrıca Ripple kaynaklarına göre, 21Shares, SIX Swiss Exchange’de XRP ETP’sini de piyasaya sürüyor.

Cardano, SOL, DOT ve XRP ETP’si piyasaya sürülüyor

10 Mart Perşembe günü, kripto borsasında işlem gören ürünlerin (ETP’ler) ihraç edilmesinde öncülerden biri olarak kabul edilen İsviçre merkezli 21Shares, SIX Swiss Exchange’de yedi yeni ürünü piyasaya sürdüğünü duyurdu. coinmuhendisi.com‘da önceden de bildirdiğimiz gibi, Zürih merkezli SIX Swiss Exchange, İsviçre’nin ana borsasıdır. ETP’ler, “temel bir varlığın performansını çoğaltmak için tasarlanmış, teminatlandırılmış, faiz ödemeyen borç senetleridir. Bugün erken saatlerde yayınlanan bir tweet’e göre, aşağıdaki kripto varlıklar için ETP’ler artık borsada mevcut: ADA, SOL ve DOT.

Kripto para borsasında işlem gören ürünlerin (ETP’ler) ihracında öncülerden biri olarak kabul edilen 21Shares, SIX Swiss Exchange’de İsviçre Frangı cinsinden bir XRP ETP’nin de piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Bu borsa İsviçre devlet tahvilleri ve hisse senedi opsiyonları gibi türevler gibi diğer menkul kıymetlerin ticaretini yapıyor. 21Shares’in fiziksel destekli XRP ETP’si, “dünyanın ilk Ripple ETP’si” olarak lanse ediliyor. Ürün CryptoCompare’in Şubat 2022 Varlık Raporuna göre, içinde 76,7 milyon XRP bulunduruyor ve yönetim altındaki varlıkları 55 milyon dolara yakın.

XRP ve SEC davası

21Shares’in XRP genişletmesi, Cardano (ADA), Solana (SOL) ve Polkadot (DOT) için “dünyanın ilk fiziksel destekli” ETP’leri dahil olmak üzere borsada yedi yeni ürünü piyasaya sürmesiyle geldi. Firma, ETP’lerin borsada işlem gören fonlardan (ETF’ler) farklı olduğunu, bunların “Özel Amaçlı Araç (SPV) tarafından ihraç edilen borçlanma senetleri” olduğunu belirtiyor. Ürünün genişlemesi, SEC komiseri Hester Pierce’in düzenleyicinin XRP tokeni üzerinden Ripple aleyhine açtığı davada aradığı sonucu almayacağına inandığını öne süren raporların ardından geldi.

SEC’in Ripple ve iki yöneticisine karşı açtığı dava, onların “kayıtsız, devam eden bir dijital varlık menkul kıymeti teklifi yoluyla 1,3 milyar doları aştığını” iddia ediyor. Dava açıklandıktan sonra çoğu kripto para borsası, likiditesini etkileyen herhangi bir etkiden kaçınmak için tokeni listeden çıkarmaya başladığından, XRP fiyatını olumsuz etkiledi. SEC’e yakın isimsiz bir kaynağın, Peirce’in özel olarak SEC’in davadan olumlu bir sonuç almayacağına inandığını ifade ettiği bildiriliyor. Hukuk uzmanı Jeremy Hogan’a göre Ripple’ın avukatları, davanın bu yılın 26 Ağustos ile 18 Kasım tarihleri ​​arasında bitmesini bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir