Kriptolar:
27234
Bitcoin:
$41.486
% 0.20
BTC Dominasyonu:
%53.0
% 0.93
Piyasa Değeri:
$1.54 T
% 3.64
Korku & Açgözlülük:
74 / 100
Bitcoin:
$ 41.486
BTC Dominasyonu:
% 53.0
Piyasa Değeri:
$1.54 T

Cardano Mucidinden ADA Tahmini: Ayı Piyasasındayız! Hiçbir Haber…

Yayınlanma Tarihi: 09 Mayıs 2022 14:10:07

Kripto para birimi piyasası, Bitcoin’in uzun bir süredir en düşük günlük kapanışları sergilemesiyle düşüşe devam ediyor. Piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi olan BTC’nin fiyat hareketi, pek çok altcoin’i etkiliyor. Bunlardan biri, Cardano (ADA) oldu. ADA yüzde 7.1’lik bir düşüş sergilerken Charles Hoskinson piyasaya dair yeni yorumlarını paylaştı. İşte detaylar…

Cardano kurucusu, piyasa hakkında yorum yaptı

coinmuhendisi.com olarak da bildirdiğimiz üzere Cardano’nun kurucusu olan Charles Hoskinson, yakın tarihli bir tweet’te, yerel ADA tokenının düşük performansı sorulduğunda kripto para birimlerinin ayı piyasasına girdiğini iddia etti. Hoskinson, hiçbir duyurunun bir fark yaratamayacağını ifade ediyor. Bu nedenle, protokolün gelişen teknik işlevlerine ve artan sayıda topluluk üyesine rağmen, ADA fiyatının az da olsa bir ivme elde etmesi için mücadele etmeye devam edeceğini aktarıyor.

2021’de büyük kazanımlar kaydettikten sonra ADA, bu yıl önemli ölçüde düşük performans gösterdi ve yılın başından bu yana yüzde 43’ten fazla değer kaybetti. Şimdi, çok beklenen akıllı sözleşme lansmanı öncesinde Eylül başında ulaşılan rekor seviyesinden yüzde 77,44 düştü. Mevcut durumda, Cardano ağında 900’den fazla proje faaliyet gösteriyor. Ayrıca ADA cüzdanlarının sayısı da 3 milyonun üzerinde. Ancak aktif adreslerin sayısı son 9 ayın en düşük seviyelerinde.

Piyasada düşüş devam ediyor

Merkezi olmayan finans (DeFi) alanına yönelik veriler sunan DefiLlama verilerine göre Cardano, şu anda toplam değer kilitli (TVL) açısından 31. sırada yer alan merkeziyetsiz uygulamalarına şu ana kadar ivme kazandıramadı. DefiLlama tarafından sağlanan verilere göre Minswap ve SundaeSwap bir ay içinde yüzde 41 ve yüzde 36 kaybetti.

Varlık değer kaybetmeyi bırakmıyor ve  Bitcoin’in düşüşleri son 24 saat içinde devam etti. Çoğu altcoin; Ripple, Solana, Cardano, Shiba Inu, Polkadot ve diğerlerinden büyük fiyat düşüşleriyle BTC’ye benzer veya daha da kötü bir konumda. Buna karşılık, NEAR birkaç kazanan arasında yer alıyor.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir