Kriptolar:
27234
Bitcoin:
$41.486
% 0.20
BTC Dominasyonu:
%53.0
% 0.93
Piyasa Değeri:
$1.54 T
% 3.64
Korku & Açgözlülük:
74 / 100
Bitcoin:
$ 41.486
BTC Dominasyonu:
% 53.0
Piyasa Değeri:
$1.54 T

Cardano Kurucusu Hoskinson, Cardano’nun 2022 Yol Haritasını Paylaştı

Yayınlanma Tarihi: 27 Aralık 2021 14:00:05

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Cardano’nun 2022 hedeflerini paylaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hoskinson, YouTube üzerinde gerçekleştirdiği Noel yayında Cardano’nun önümüzdeki yıl gerçekleştirmeyi hedeflediği bazı planlarından bahsetti. Öncelikle Cardano’nun bu yıl gerçekleştirdiği başarılardan bahseden Hoskinson, şu ana kadar ağda çoğu NFT olmak üzere 2 milyondan fazla varlık olduğunu söyledi. Ayrıca ağ üzerinde dApp’ler oluşturmak için 127’den fazla projenin kod yazdığını, önümüzdeki üç ayda piyasaya sürülmesi planlanan 20 ila 30 proje olduğundan bahsetti.

Cardano’nun 2022 Hedefleri

Hoskinson’a göre Cardano’nun en önemli planlarından biri, projeyi destekleyen kurumlar inşa etmek ve resmi bir açık kaynaklı proje yapısı başlatmak. Hoskinson konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Önümüzdeki yıl, resmi bir açık kaynaklı proje yapısı oluşturulacak. Pek çok kurumun bağlantı kurduğunu göreceğiz ve şu anda üzerinde çalışan tüm insanlar, ben de dahil olmak üzere yenilenecek.”

Afrika Ülkeleri İçin DeFi

Bilindiği üzere Cardano, Afrika ülkelerine odaklanan bir proje. Bu noktada proje, 2022 yılında Afrika kıtasındaki ağırlığını artırmaya devam edecek gibi görünüyor. Hoskinson, 2022’nin ikinci çeyreğinde Afrikalıların DeFi hizmetlerine erişmesini sağlayacak bir finansal işletim sistemi kurulmasının planlandığını açıkladı.

Daha önce aktardığımız üzere Cardano, dijital kimlik ve finansal yetkilendirme hizmetleri sunmak için Tanzanya ile bir ortaklık anlaşması imzalamıştı. Ağustos ayında ise, Afrika ülkelerindeki öğrencilere daha fazla eğitim olanağı sağlamak için Lüksemburg Avrupa Ticaret Üniversitesi ile ortaklık kurmuştu.

Hoskinson ayrıca, geçtiğimiz aylarda yapılan eleştirilere de yanıt vererek, eskiden eksik olan tüm gerekli ekipman ve araçların artık bu hedeflere ulaşmak için mevcut olduğunun altını çizdi.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir