Kriptolar:
29292
Bitcoin:
$64.919
% 0.09
BTC Dominasyonu:
%53.5
% 0.09
Piyasa Değeri:
$2.38 T
% 0.29
Korku & Açgözlülük:
72 / 100
Bitcoin:
$ 64.919
BTC Dominasyonu:
% 53.5
Piyasa Değeri:
$2.38 T

Bu Altcoin Tek Duyuruyla Fırladı

Bu Altcoin Tek Duyuruyla Fırladı: Günün En Çok Kazananı!

Kullanıcıların, varlıklarının tam velayetini kaybetmeden kripto para birimlerini çeşitli ağlar arasında kolayca değiş tokuş etmelerini sağlayan merkezi olmayan bir likidite protokolü olan THORChain’in RUNE tokenı, bugün en çok değer kazanan altcoin oldu. Peki RUNE neden yükseliş yaşadı?

RUNE, günün en çok yükselen altcoin projesi oldu

coinmuhendisi.com olarak da bildirdiğimiz üzere bu yıl THORChain, çeşitli hack saldırılarına uğradı ve bu ardışık saldırılar RUNE fiyatının düşmesine neden oldu. Ancak bu hafta protokol, diğer altcoin ve BTC tabanlı havuzlarla birlikte Ethereum havuzunu yeniden açacağını duyurdu. Son 24 saatte yüzde 19’luk bir yükseliş yaşaması, duyurunun RUNE fiyatı üzerinde olumlu bir etkisi olduğu görülüyor. Verilere göre, 20 Temmuz’da 2.95 dolara düşmesinden bu yana RUNE’un fiyatı yaklaşık yüzde 300 artarak 12 dolara yükseldi ve işlem hacminde de gözle görülür bir artış yaşandı.

RUNE/USD 7 günlük grafik. Kaynak: CoinMarketCap

Uzmanlara göre RUNE’da görülen toparlanma ve inşa gücünün arkasındaki iki neden, Ethereum (ETH) ağı da dahil olmak üzere desteklenen beş Blockchain’in hepsinde ticaret yeteneklerinin yeniden başlatılmasını ve THORChain ağında çok sayıda yeni projenin yakında başlatılması gibi maddelerden oluşuyor.

THORChain’de Ethereum havuzları açılıyor

Uzmanlara göre RUNE’un arkasındaki ivmeyi yönlendiren ana gelişme, Ethereum havuzunun 21 Ekim’de yeniden açılmasıyla birlikte, desteklenen tüm Blockchain ağlarında alım satım hizmetlerinin yeniden etkinleştirilmesi oldu. Nisan ayında gerçekleşen saldırının ardından alım satım faaliyeti kısıtlandı ve kodu tekrar kontrol ettikten sonra, Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Binance Coin (BNB), Ethereum ve Bitcoin Cash (BCH) havuzları yeniden açılma sürecinde.

THORChain tarafından sağlanan verilere göre, protokol üzerinde işlem yapmak isteyenlerin talebi, havuzun yeniden açılmasından dakikalar sonra ERC-20 tokenlarının işlem hacminin neredeyse 2 milyon doları görmesiyle kendini gösterdi.

Gelecekteki airdrop’lar ve token lansmanları

Uzmanlara göre RUNE için yükselen fiyat hareketinin bir başka nedeni de, yakında RUNE ekosistemi için merkezi olmayan bir launchpad olan Thorstarter (XRUNE) platformunda listelenecek olan THORChain ağındaki çok sayıda yeni projenin yakında piyasaya sürülmesidir. Yaklaşan önemli lansmanlardan bazıları arasında THORSwap, THORWallet, Brokkr Finance, Skipp Swap, DeFiSwap ve XDEFI cüzdanı yer alıyor.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir