Bitcoin Yükselişi Sürüyor: Son Durum Ne?

Yunus Taşlı
Bitcoin

Bitcoin uzun süredir devam eden yatay seyrinden sonra 16900 direncini kırarak %11,49’lük yükseliş ile birlikte 21.000 seviyesine ulaştı.

Kripto piyasalarında ayı sezonun hakim olduğu, bir çok firmanın zor günler yaşadığı ve ülkeler tarafından yasal incelemelere veya davalara maruz kalındığı bu dönemde Bitcoin, uzun süredir devam eden yatay seyrin ardından son 24 saatte %11,49’lük yükseliş ile birlikte 21.000 seviyesine ulaştı.

Coin Mühendisi Analiz ekibi tarafında bildirilene göre Bitcoin, yaşanan direnç kırılımı ardından gelen hızlı %11,49’lük yükseliş ile birlikte kısa vadedeki zirvesini deniyor.

Analiz Ekibine göre Bitcoin’in 21.000 üzerinde kalması durumunda ana direncin 25 bin ara dirençlerin ise 22 bin ve 24 bin seviyeleri.

Eğer Bitcoin 21.000 altında seyretmeye devam ederse ana destekler 18.500-17.300-15.500 seviyeleri.

“Hızlı yükselişin arkasından kovalamamak, kırılımı görmek veya fiyatın sizin alım bölgesine gelmesini beklemeniz gerek”

Öte yandan bu yükselişin sebebi olarak Coinbase borsasından kurumsal yatırımcıların alımı gösteriliyor. Şirketler bu seviyeden yaptığı alımı ters bir hamle gelmemesi için genelde açıklamaz.

Ama bunları bilançoda açıklamaları gerekir yani 2023 1. çeyrek bilanço tarihlerini artık daha yakından takip edilmesi gerekiyor.

Bitcoin Güncel Fiyatı

 

Önemli Uyarı!! Buradaki hiçbir bilgi yatırım tavsiyesi değil ekibimizin şahsi yorumlarıdır.

Konu hakkındaki düşüncelerini bizlere yorum olarak sunabilirsiniz ayrıca bu tür anlık haberler için bizleri Telegram,Youtube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir