Bitcoin Balinaları, Son Düşüşte 3.3 Milyar Dolarlık BTC Topladı

Kripto analiz şirketi Santiment’in verileri, yatırımcıların son düzeltmeyi bir satın alma fırsatı olarak değerlendirdiğini gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin geçtiğimiz günlerde %20’ye varan sert bir düşüş yaşadı. Yeni Covid varyantı ve Fed’in tapering planlarının hemen ardından gerçekleşen düşüşte, birçok altcoin büyük kayıplar yaşadı. Diğer taraftan bazı yatırımcılar, bu büyük düşüşü alım fırsatı olarak gördü.

Santiment paylaştığı bir tweette Bitcoin’in 42.000 doları gördüğü son düşüşte, 100 ila 10.000 BTC’ye sahip olan BTC cüzdanlarının 67.000 BTC biriktirdiğini ortaya koydu. Ayrıca bu alım ile birlikte BTC miktarının düşüş öncesi aynı seviyelere geldiğini ekledi.

Piyasa Toparlanıyor

Bitcoin 42.000 dolara doğru hızla gerçekleşen bu düşüşten, hızla 47.000 dolara toparlanmayı başardı. Bugün erken saatlerde ise toparlanmasını sürdürerek 51.000 dolar seviyelerine yeniden döndü.

Diğer taraftan BTC hala oversold bölgesinde yer alıyor. Bu ise, varlığın önemli bir hamleye başlamadan önce biraz daha soğuması gerektiğini gösteriyor olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir