Kriptolar:
30766
Bitcoin:
$64.184
% 2.67
BTC Dominasyonu:
%54.4
% 0.30
Piyasa Değeri:
$2.39 T
% 0.37
Korku & Açgözlülük:
69 / 100
Bitcoin:
$ 64.184
BTC Dominasyonu:
% 54.4
Piyasa Değeri:
$2.39 T

Binance Kayıt Nasıl yapılır? Binance Hesap Açılışı ve Bütün Detaylar

Binance’e Nasıl Kayıt olunur ?

Dünyanın en büyük kullanıcı portföyüne ve en yüksek işlem hacmine sahip olan kripto para borsalarından birisi olan Binance’e nasıl kayıt olunur ?
Binance hesabı açarken nelere dikkat etmelisiniz ? Binance borsası indirimli kayıt linkimizi kullanarak size sunulacak olan fırsatlardan nasıl faydalanabilirsiniz ? Gelin birlikte bu sorularınızı görseller ve videolarla pekiştirelim ve detaylı bir şekilde cevaplandıralım.

Öncelikle; kayıt olmadan dikkat etmeniz gereken bir kaç detaydan bahsedelim :

 • Binance’de hesap açarken hesabınızın güvenliğini en üst düzeye çıkarmak için, güvenlik adımlarının çoğunu aktif konuma getirmelisiniz. Google Authenticator, 2FA, Adres yönetim başta olmak üzere, E posta doğrulama ,cep telefonu numarası doğrulama gibi bir çok güvenlik adımını aktif konumda kullanmanız, sizlerin güvenliğinizi en üst seviyeye çıkarmanızda etkili olacaktır.
 • Hesabınızın şifresini olabildiğince karmaşık, başkaları tarafından tahmini zor bir yapıda tutmanız güvenliğiniz açısından büyük önem taşımaktadır.
 • Binance’de yapacağınız işlemlerden alınan komisyonlarda indirim kazanmak ve bir çok fırsattan faydalanmak için bu linke tıklayın!

Kripto paralarla ilgili detaylı bilgi için Coinmuhendisi.com web sitemizde bulunan Kripto Para Eğitim makalemizi okumalısınız.

Binance’de Hesap Nasıl Açılır ?

 • 1. Adım: Komisyon indirimli bir şekilde kayıt gerçekleştirmek için kayıt linki aracılığı ile Binance.com web sayfasına gidin.
 • 2. Adım: Kaydolacağınız mail adresini ve hesabınızın şifresini belirleyin.
 • 3. Adım: Kimlik doğrulaması yani KYC işlemlerinizi gerçekleştirin.

1. Adım: Mail Adresinizi Yazın ve Şifre Belirleyin

Binance Kayıt

 

Binance’in ana sayfasına gitmek için bu linke tıklayabilirsiniz.

Kayıt butonuna tıkladıktan sonra karşınıza yukarıda görmüş olduğunuz kayıt ekranı çıkacak. Burada iki seçeneğiniz mevcut. İlk seçenek E-posta adresinizle kayıt olmak. İkinci seçenek ise telefon numaranızla kayıt olmak. Herhangi birini kullanarak kayıt işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Binance hesabı açarken dikkat edilmesi gereken bir diğer noktada ise hesabınız için en önemli güvenlik önlemi olan şifreniz. Şifrenizi oluştururken karmaşık ve tahmin edilmesi zor bir şifre belirlemeniz gerekir. Bunun yanında şifre içerisinde nokta, virgül, büyük ve küçük harfler, rakamlar, soru işareti, ünlem gibi noktalama işaretleri kullanmanız şifrenizin güvenliğini artıracaktır.

2. Adım: Mail Adresinize Gelen Kodu Girin

Giriş için 1.adımı başarıyla tamamladıktan sonra, kayıt olduğunuz E posta adresinize 6 haneli doğrulama kodu gönderilecek ve onaylamanız için belirlenen süre içerisinde E postanıza gelen bu kodu gerekli yere girmeniz gerekmekte. Görselde de gördüğünüz üzere bu kod 30 dakika boyunca geçerlidir ve kimseyle paylaşmamanız gerekir.

Binance Kayıt

 

3. Adım: Kimlik Bilgilerinizi Doğrulayın

Artık bir Binance hesabınız var hayırlı olsun. Sırada en yüksek güvenlik önlemleri ile donatılmış Binance hesabı kullanımı için güvenlik doğrulaması yani KYC onayı işlemleri var. Bu adımda Binance sizden, kimliğinizi doğrulamak adına bazı bilgilerinizi istiyor. Şifrenizi kaybetmeniz veya hesabınıza ulaşmakta zorluk çekmeniz durumunda bu alanda vereceğiniz bilgiler, Binance hesabınızı kurtarmanızda sizlere yardımcı olacaktır.

Kimlik Doğrulama İşlemi İçin İstenilen Bilgiler

Temel bilgiler

 • İsim – Soy isim
 • Doğum tarihi
 • Adres Bilgileri

Kimlik doğrulama

 • Kimliğinizin önlü arkalı birer fotoğrafını ilgili bölüme yükleyin
 • Kimliğinizi doğrulamak için kendi fotoğrafınızla beraber(selfie) çekin ve yükleyin

Üst kısım da belirtilen bilgileri girdikten sonra ’Gönder ve Devam Et’ butonuna tıklayın. Gönderdiğiniz bilgiler onaylandıktan sonra kimlik doğrulama işlemleriniz tamamlanmış ve bitmiş olacaktır.

Kimlik doğrulaması, yani KYC işlemlerinin, en geç 24 saat içerisinde onaylandığını unutmayın. Kimlik doğrulaması işleminiz başarıyla onaylandıktan sonra artık Binance hesabınıza, kredi kartı ya da banka aracılığıyla nakit göndererek kripto al-sat işlemlerini gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

Binance - Hesabınızın Güvenliğini Arttırın | Binance Blog

 

Binance’e Kayıt İşlemi Esnasında Hesabınızın Güvenliğini En Üst Düzeye Taşıyın

Kripto Borsa sektörüne karşı duyulan ilginin artması ile yerli ve yabancı borsalarının kullanımı da oldukça yükselmektedir. Bu yüzden tüm borsa platformların da birden fazla güvenlik arttırıcı seçenekler yer alıyor.

Binance’e Kayıt İçin 2FA Güvenlik Anahtarı ve Google Authenticator Doğrulama İşlemleri Nelerdir?

Kripto borsasına ilginin büyük ölçüde artması ve bununla birlikte bir çok kripto borsası türedi. Bununla birlikte güvenlik önlemleri de bir o kadar önem kazandı. Binance borsasının sizlere sunduğu güvenlik önlemleri arasında da bir kaç çeşit güvenlik seçeneği mevcut. Güvenlik anahtarı işlemleri için öncelikle ’Güvenlik’ menüsüne girin. Çıkan ekran da ilk sıra da bulunan ’Güvenlik Anahtarı’ yazısının sağ kısmında bulunan ’Kurulum’ seçeneğine tıklayın. Karşınıza Telefonla Doğrulama ve Google Doğrulama olmak üzere iki çeşit seçenek çıkacaktır.

 • 2FA, 2 faktörlü doğrulama, hem şifrenizi hem de telefonunuza gelen SMS kodu ile hesabınıza girmenizi sağlayan bir özellik. Yani bunu etkinleştirmeniz hesabınızın güvenliği için faydalı olacaktır.

Telefon Numarası ile Doğrulama

 • Telefonla Doğrulama alanına tıklayın
 • Ülke kodunuzu ve cep numaranızı girin
 • ’Kodu Al’ kutucuğuna tıklayın
 • Telefonunuza mesaj ile gelen kodu girin ve ’Gönder’ seçeneğine basın.

Diğer bir doğrulama metodu da Google Authenticator. Google Authenticator hesabınıza giriş yaparken ve kripto para transferi yaparken hesabınızın güvenliğini arttırmaya yönelik bir uygulama. Telefonunuza indireceğiniz uygulamayı kurduğunuzda, her 30 saniyede bir oluşturulan şifreyi Binance’in ilgili bölümlerine gitmeniz gerekiyor.

Google Authenticator Doğrulama

 • Google Authenticator uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Apple store için buraya tıklayın. Playstore için buraya tıklayın.
 • İndirme işlemlerinden sonra Google Doğrulama seçeneğine tıklayın
 • Karşınıza çıkan QR kodunu uygulamadan taratın
 • Sonraki kutucuğuna tıkladıktan sonra karşınıza yedek anahtar kodunuz çıkacaktır.
 • Bu yedek anahtar kodunuzu bilgisayarınıza ya da cep telefonunuza kaydedin.
 • Herhangi bir terslik olduğunda Google Authenticor’ınızı bu yedek anahtarlarını
  kullanarak geri yükleyebilirsiniz.
 • Tekrar ’Sonraki’ kutucuğuna tıkladıktan sonra karşınıza küçük bir form çıkacak.
 • Bu bölüm de e-posta adresinize 6 haneli bir kod gelecektir.
 • Bu 6 haneli kodu kopyalayıp ilgili forma yapıştırın.
 • Bu formda Google Authenticator doğrulama koduda isteniyor.
 • Google Authenticator doğrulama kodunuzu da yine aynı forma yapıştırmanız gereklidir.
 • ’Gönder’ kutucuğuna tıkladıktan sonra işlemleriniz tamamlanmış ve bitmiş olacaktır.

Binance Kayıt

 

Google Authenticator güvenlik uygulamasından dikkat edilmesi gereken husus borsaların sizlere uygulamaya kayıt esnasında verdiği kodu asla unutmamalısınız. Bunun ekran görüntüsünü almak riskli olduğu için güvenilir bir yere yazmanızda fayda var. Uygulamaya belirli bir sebepten ulaşamadığınız durumlarda borsalardan Google Authenticator kurulum esnasında almış olduğunuz kod borsalara giriş için sizlere yardımcı olacaktır.

Binance borsasına komisyon indirimli kayıt linklerimiz:

✔️ Binance Borsasına %20 Komisyon İndirimli Kayıt Linki 

✔️ 🇹🇷 Binance Türkiye’ye %10 Komisyon İndirimli Kayıt Linki

Binance kayıt işlemi hakkında detaylı bilgi için Coinmuhendisi Youtube kanalımızda bulunan ”Binance Nasıl Üye Olunur ?” adlı eğitim videomuzu izleyebilirsiniz.

 

 

Bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamı gelsin istiyorsanız Telegram,Youtube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Binance Kayıt Nasıl yapılır? Binance Hesap Açılışı ve Bütün Detaylar” te bir düşünce

 1. Pingback: Binance Academy Nedir ? - Coin Mühendisi

 2. Pingback: Binance Dual Investment (İkili yatırım) Nedir ? - Coin Mühendisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir