Kriptolar:
30320
Bitcoin:
$65.577
% 0.07
BTC Dominasyonu:
%54.1
% 0.56
Piyasa Değeri:
$2.36 T
% 0.82
Korku & Açgözlülük:
64 / 100
Bitcoin:
$ 65.577
BTC Dominasyonu:
% 54.1
Piyasa Değeri:
$2.36 T

Binance CEO’su Servetinin %99’unu Bağışlamayı Planladığını Söyledi

Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, birçok iş insanının yaptığı gibi servetinin %99’unu bağışlamayı planladığını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Zhao, dün yayınlanan Associated Press röportajında şu ifadeleri kullandı:

“Bugüne kadar birçok zengin girişimci veya kurucunun yaptığı gibi, servetimin çoğunu bağışlamayı planlıyorum. Servetimin 90, 95 veya %99’unu vermeyi planlıyorum.”

Zhao, kişisel olarak mali açıdan özgür olduğunu ve çok fazla paraya ihtiyacı olmadığını söyledi. Zhao’nun bildirilen net değeri yaklaşık 2 milyar dolar. Ancak Zhao, 300 milyar dolara kadar değere sahip olduğu söylenen Binance’in en büyük hissedarı. Bu, öz sermayesinin onu çok zengin edeceği anlamına geliyor. Endüstri analistleri, Zhao’nun net değerinin 200 milyar dolardan fazla olduğunu tahmin ediyor.

Hangi Kripto Paralara Sahip?

Zhao, AP’ye yalnızca Bitcoin ve Binance Coin‘e (BNB) sahip olduğunu söyledi. Bitcoin‘i ilk olarak 2014’te satın aldığını ve çoğunu elinde tuttuğunu belirterek, net değerinin büyük bölümünün BNB’de olduğunu da sözlerine ekledi. Zhao, “olası çıkar çatışmalarından” kaçınmak için başka bir kripto para tutmuyor.

Görünüşe göre bu, Zhao’nun bağış yapma niyetini ilk açıklaması. Bill Gates, Mark Zuckerberg ve Michael Bloomberg de dahil olmak üzere birçok ikonik girişimci de servetlerinin çoğunu bağışlama sözü vermişti.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu gönderi Borsalar’ te gönderildi ve ’ te etiketlendi.

Binance CEO’su Servetinin %99’unu Bağışlamayı Planladığını Söyledi” te bir düşünce

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir