Kriptolar:
30681
Bitcoin:
$63.780
% 1.81
BTC Dominasyonu:
%53.8
% 0.02
Piyasa Değeri:
$2.34 T
% 1.17
Korku & Açgözlülük:
61 / 100
Bitcoin:
$ 63.780
BTC Dominasyonu:
% 53.8
Piyasa Değeri:
$2.34 T

Barbados, Metaverse’de Büyükelçiliği Olan İlk Ülke Olacak

Barbados, metaverse’in benimsenmesine yönelik tarihi bir adım atıyor. Ülke Pazar günü, dijital bir elçilik kurulması için Decentraland ile bir anlaşma imzaladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ada ülkesi Barbados’tan metaverse’e ilişkin tarihi bir hamle geldi. Ülke, dijital bir elçilik kurmak için en büyük ve en popüler kripto destekli dijital dünyalar arasında yer alan Decentraland ile anlaştı.

Barbados’un Birleşik Arap Emirlikleri büyükelçisi H.E. Gabriel Abed konu hakkında konuştu ve bu ilk çabanın ötesinde, ülkenin çeşitli sanal dünyalarda yapılar inşa etmek ve dijital arazi satın almak için agresif bir şekilde genişlemeyi planladığını söyledi:

“Fikir bir kazanan seçmek değil – metaverse hala çok genç ve yeni ve inşa ettiğimiz şeyin meta dünyalar arasında aktarılabilir olduğundan emin olmak istiyoruz.”

Deneysel bir çaba olarak Ocak ayında büyükelçiliğin başlatılması ile Barbados, dünyada dijital egemen toprakları tanıyan ilk ülke olacak. Abed ayrıca, büyükelçiliklerin sanal dünyalarda daha iddialı ekonomik planlar için bir başlangıç olacağını ima etti.

Bilindiği gibi metaverse kavramı, sosyal medya devi Facebook’un büyük hamlesi ile yükselişe geçmişti. Facebook alana verdiği odağı vurgulamak için adını Meta olarak değiştirdi ve metaverse’e 50 milyon dolarlık bir yatırım açıkladı. Haberin ardından Nike, Microsoft gibi dünya devleri de metaverse adımları atarken, birçok metaverse projesi de büyük fiyat sıçramaları kaydetti.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir