Kriptolar:
30766
Bitcoin:
$64.821
% 1.72
BTC Dominasyonu:
%54.4
% 0.30
Piyasa Değeri:
$2.39 T
% 0.37
Korku & Açgözlülük:
69 / 100
Bitcoin:
$ 64.821
BTC Dominasyonu:
% 54.4
Piyasa Değeri:
$2.39 T

Arbitrum DAO’ya Delegasyon Staking Ödülleri Önerisi Güvenliği Artırmayı Hedefliyor

arbitrum

Arbitrum DAO’nun güvenliğini artırmak için yeni bir yönetişim önerisi, ARB tokenlerini stake eden ve delegasyon yapanlara ödüller verilmesini talep ediyor. Öneri, Arbitrum ağındaki gelecekteki fazla sequencer ücretlerinin %50’sinin ARB delegelerine tahsis edilmesini içeriyor.

Önerinin Detayları ve Amacı

Arbitrum ekosisteminde bir delege ve Tally’de çekirdek ekip üyesi olan Frission, ARB token sahiplerine stake ve aktif delegasyon yapmaları için gelecekteki fazla sequencer ücretlerinin %50’sini ödül olarak kullanmayı öneriyor. Bu öneri, Arbitrum DAO’nun büyüyen hazinesinin güvenliği ile ilgili endişeleri ele alıyor. Şu anda hazine, 50 milyon doları aşan fazla ücretler içeriyor. Öneri, sadece %10’unun aktif olarak yönetişimde kullanıldığı ARB tokenlerinin ve azalan oy katılımının, hazineyi potansiyel yönetişim saldırıları için cazip bir hedef haline getirebileceğini öne sürüyor.

Frission’un önerisi, yönetişim katılımını teşvik ederek, DAO’nun ekonomik güvenliğini artırmayı ve hazine saldırısı riskini azaltmayı amaçlıyor. ARB sahiplerine tokenlerini stake etme ve delegasyon yapma imkanı sunarak, gelecekteki fazla sequencer ücretlerinin %50’sinin ödül olarak tahsis edilmesi planlanıyor. Bu sistemin, mevcut fiyatlar baz alındığında stakerlar için yıllık yaklaşık %7’lik bir ödül oranı sunması bekleniyor. Önemli olarak, Arbitrum’un mevcut hazine fonları değişmeden kalacak ve sadece gelecekteki ücretler stakerlara yönlendirilecek.

Likidite ve Yönetişim Katılımı

Öneri, stakelenmiş tokenler için likiditeyi korumak amacıyla Tally’nin likit staking token sistemini kullanmayı planlıyor. Bu mekanizma, stakelenmiş pozisyonların likiditesini korurken yönetişime katılım sağlamalarına olanak tanıyacak.

Oylama Süreci ve Gelecek Adımlar

Öneriyle ilgili öncelikli bir sıcaklık kontrol oylaması, gelecek ay Snapshot platformunda yapılacak. Eğer kabul edilirse, akıllı sözleşme geliştirme başlayacak ve nihai zincir üstü oylama Eylül ayında gerçekleşebilecek.

Geçen yıl, başka bir öneri DAO’nun Arbitrum hazine fonlarını kullanarak staking getirilerini finanse etmeyi ve bunları akıllı bir sözleşme aracılığıyla 12 ay boyunca stakerlara dağıtmayı önermişti. Bu öneri ilk sıcaklık kontrol oylamasını geçmesine rağmen, uygulanabilirliği üzerindeki itirazlar nedeniyle resmi bir AIP’ye dönüşmedi.

Arbitrum DAO için bu yeni öneri, yönetişim katılımını ve güvenliği artırmak adına önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Arbitrum DAO’ya Delegasyon Staking Ödülleri Önerisi Güvenliği Artırmayı Hedefliyor” te bir düşünce

  1. Pingback: MINA ve ARB Fiyat Analizi - 4 Temmuz 2024 - Coin Mühendisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir