Kriptolar:
30369
Bitcoin:
$61.933
% 3.67
BTC Dominasyonu:
%53.2
% 1.04
Piyasa Değeri:
$2.20 T
% 4.85
Korku & Açgözlülük:
51 / 100
Bitcoin:
$ 61.933
BTC Dominasyonu:
% 53.2
Piyasa Değeri:
$2.20 T

Arbitrum (ARB) İçin Önemli Seviyeler Neler?

Arbitrum İçin Önemli Seviyeler Neler?

Arbitrum DAO, Ethereum Layer 2 ağı Arbitrum’un yönetişim platformu, oyun projelerini desteklemek amacıyla 225 milyon ARB tahsis edilmesini öngören bir teklifi onayladı. Bu büyük miktarın ardından ARB‘de ne gibi fiyat hareketleri olabilir? Sizler için ARB önemli seviyelerini hazırladık. İşte detaylar!

Vela Exchange’in kurucu ortağı Dan Peng tarafından sunulan teklif, Arbitrum, Orbit ve Stylus’a yönelik farkındalık ve benimsemeyi artırmayı amaçlayan yeni oluşturulan Oyun Katalizör Programı (GCP) için üç yıl boyunca yaklaşık 215 milyon dolar değerindeki 225 milyon ARB tokeni tahsis edecek. Teklif, Mart ayında ilk kez sunuldu ve Cuma günü %75’in üzerinde destekle resmen kabul edildi. Teklife önemli destek veren kuruluşlar arasında L2Beat, Wintermute ve oyun odaklı Treasure DAO bulunurken, Blockworks Research ve Camelot DAO ise karşı oy kullandı.

Haberin devamı ve detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

ARB Grafiğinde Önemli Seviyeler Neler?

ARB Yüksek Zaman Dilimi

Arbitrum DAO, 215 Milyon Değerindeki Teklifi Onayladı! ARB'deki Önemli Seviyeler Neler?

ARB günlük grafiğine baktığımızda fiyat iki önemli bölge arasında sıkışmış görünüyor. Fiyat, 13 Nisan günü gerçekleşen geri çekilmede 0.8430$ seviyesine kadar gerileyerek, grafikte kırmızı kesik çizgiyle belirtilen bölgeden destek aldı ve gri bölgenin altında kapanış yapmayarak, fitil olarak kaldı. Bu durum, sol tarafta belirtilen likiditeleri de temizlediği için grafiğe pozitif yansıdı ve üst direnç bölgesi olan gri kutudaki 1.2765$ seviyesine kadar çıkmayı başardı. Fiyat, bu önemli direnç bölgesi olan 1.35$ seviyesini en son aştığında, yaklaşık yüzde 80’lik bir yükseliş gösterdi. Bu sebeple, bu direnç bölgesi, fiyat üzerinde önemli bir etkiye sahip görünüyor.

Bu önemli direnç bölgesi olan 1.35$ seviyesinin aşılmasıyla fiyat, grafikte sağ üst bölgede belirtilen açık likidite bölgeleri olan 1.593$ ve 1.80$ seviyelerini sırayla temizlemek isteyecektir.

Yaşanan son geri çekilmedeyse takip etmemiz gereken önemli seviye, grafikte alt gri kutuyla belirtilen 0.9125$ altında günlük kapanış gerçekleştirmemesi. Gri kutu altında gelecek günlük kapanışla birlikte, fiyat 0.7390$ bölgesini hedeflemek isteyecektir.

ARB Düşük Zaman Dilimi

Arbitrum DAO, 215 Milyon Değerindeki Teklifi Onayladı! ARB'deki Önemli Seviyeler Neler?

ARB saatlik grafiğine baktığımızdaysa günlerdir düşüş trendinde olan bir fiyat hareketi görüyoruz. Fiyatın tekrar pozitif duracağını söylememiz için karşılaşabileceği ilk satıcılı bölge olan 1.1065$ seviyesinin üzerinde kapatması ve kalıcılık sağlaması gerekiyor. Bu bölgenin aşılmasıyla 1.2225$ seviyesine kadar bir yükseliş görebiliriz. Aksi takdirde, fiyatın bu bölgeyi aşamadan geri çekilmeye devam etmesiyle 0.9235$ seviyesine kadar gerileme görülebilir.

ARB/BTC Paritesi Ne Diyor?

Arbitrum DAO, 215 Milyon Değerindeki Teklifi Onayladı! ARB'deki Önemli Seviyeler Neler?

Altcoin analizi yaparken bakmamız gereken bir diğer önemli grafik olarak Bitcoin pariteleri karşımıza çıkıyor. Bitcoin’in yükseliş gösterdiği dönemlerde, altcoin’lerde yükseliş görmemiz için Dominans grafiklerinin yanında, BTC paritelerini de takip etmemiz gerekiyor.

ARB/BTC grafiğine baktığımızda, uzun süredir düşüş gösteren ve hatta tüm zamanların en düşük seviyesine ulaşmış bir fiyat mevcut. Fiyatın yükselebilmesi için satıcıyla karşılaşabileceği ilk bölge olan gri kutuyu aşması gerekiyor. Bu bölgenin üstünde kalıcılık sağlamasıyla fiyat, ilk olarak kırmızı kutuyu hedeflemek isteyecektir. Aksi takdirde geri çekilmeler devam edebilir.

Altcoin’lerin BTC paritelerinde önemli direnç seviyelerinin aşılması, o altcoin’in USDT grafiğinde diğer altcoin’lere göre daha hızlı yükseliş gösterebileceğini işaret eder. ARB/BTC paritesinin bu denli düşüş yaşaması bir bakımdan fiyatın önemli direnç bölgelerini aştığında USDT paritesinde güzel yükselişler gösterebileceğini işaret ediyor.


Coin Mühendisi Katıl üyesi olarak ayrıcalıklardan yararlanabilir, Gönülden destek seçeneği ile özel Telegram grubumuza dahil olabilirsiniz.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir