Kriptolar:
27234
Bitcoin:
$41.486
% 0.20
BTC Dominasyonu:
%53.0
% 0.93
Piyasa Değeri:
$1.54 T
% 3.64
Korku & Açgözlülük:
74 / 100
Bitcoin:
$ 41.486
BTC Dominasyonu:
% 53.0
Piyasa Değeri:
$1.54 T

AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş, Kripto Para Temsilcileriyle Meclis’te Yapacağı Toplantı Öncesinde Açıklamalarda Bulundu

Yayınlanma Tarihi: 28 Aralık 2021 02:00:05

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, kripto para temsilcileriyle Meclis’te gerçekleştirilecek toplantıyla öncesinde görüşlerini paylaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Elitaş, kripto konusunun milyonlarca kişiyi ilgilendirdiğini ve düzenlemeleri sağlıklı bir biçimde yapmak istediklerini ifade etti:

“Yapılan düzenlemenin, sistemi engelleyici değil, sistemden mağdur olabileceği düşünülen kimselerin mağduriyetini durduracak şekilde olması lazım.”

Yurt dışındaki borsalara erişimin kısıtlanması konusundaki endişeleri de değerlendiren Elitaş, böyle bir engellemenin olmayacağını düşündüğünü söyledi:

“Böyle bir şey olacağını pek tahmin etmiyorum. Yurt dışındaki borsalara nasıl giriliyor bilmiyorum ama şu anda yurt dışındaki bir borsaya girme hakkı olan birisine, biz niye girmeyi engelleyecek bir durum ortaya çıkaracağız ki? İnsanların takip edilemeyen IP’ler üzerinden değil, en azından bilinen resmi yollarla yapmasını sağlayabilmenin bizim devlet olarak görevimiz olması gerekir. Eğer bu sistem hayatın bir gerçeğiyse, o insanları sistem dışına çıkarmak değil, sistem içinde kalmalarını sağlamak daha önemli bir iş.”

Elitaş, Çarşamba günü gerçekleştirilecek olan toplantıda yer alacak paydaşların fikirlerinin de önmeli olduğunu vurguladı:

“Taslağın, teklif haline dönüşmesinde onlar da büyük katkı sağlayacaklardır. Buna inanıyorum.”

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir