Kriptolar:
30369
Bitcoin:
$59.396
% 6.69
BTC Dominasyonu:
%53.2
% 1.04
Piyasa Değeri:
$2.20 T
% 4.85
Korku & Açgözlülük:
51 / 100
Bitcoin:
$ 59.396
BTC Dominasyonu:
% 53.2
Piyasa Değeri:
$2.20 T

ABD Temsilciler Meclisi Fed’in Dijital Para Çıkarmasını Yasakladı

ABD Temsilciler Meclisi Fed'in Dijital Para Çıkarmasını Yasakladı

ABD Temsilciler Meclisi, 2024 Mayıs ayında önemli bir karara imza attı ve Federal Rezerv’in (Fed) merkez bankası dijital para (CBDC) çıkarmasını yasaklayan bir yasa tasarısını kabul etti.

Tasarı, Cumhuriyetçi Parti üyesi Tom Emmer tarafından sunuldu ve Kongre üyelerinin endişelerini dile getirdi. Bu endişeler arasında CBDC’nin Amerikan vatandaşlarını izlemek için kullanılabilme ihtimali ve böyle bir yasağın kamu sektöründe inovasyonu engelleme riski yer alıyor.

Oylamada Cumhuriyetçi Parti üyelerinin büyük çoğunluğu tasarıyı desteklerken, 3 Demokrat Parti üyesi de yasağa evet oyu verdi. Tasarı toplamda 216 oyla kabul edildi.

Ancak yasanın yürürlüğe girmesi için Senato’dan da geçmesi gerekiyor. Uzmanlar, CBDC karşıtı tasarının Senato’da zorlu bir süreçle karşılaşacağını ve kabul edilme ihtimalinin düşük olduğunu öngörüyor.


Coin Mühendisi Katıl üyesi olarak ayrıcalıklardan yararlanabilir, Gönülden destek seçeneği ile özel Telegram grubumuza dahil olabilirsiniz.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir