1 Milyar Dolarlık USDT Basıldı !

Yayınlanma Tarihi: 13 Şubat 2023 20:09:47
1 Milyar USDT

Tether tarafından 1 milyar USDT stablecoin basıldı. Yapılan bu hamle sonrası bazı yatırımcılar oldukça heyecanlı.

Tether, kripto para piyasasında en popüler stabilcoin olarak kabul edilmekte. Bu nedenle, Tether tarafından yapılan yeni bir USDT basımı kripto topluluğunu oldukça heyecanlandırdı. Topluluk tarafından bildirilene göre bu hamle, kripto para piyasasının büyümesine ve artan ilgine işaret etmekte.

Yeni bastırılan 1 milyar dolarlık USDT, Tether’in hazine hesabına aktarılmakta olup Ethereum blok zincirine dayanmakta. Bazı kullanıcıların yorumlarına göre bu hamle, kripto para sektörüne yeni bir para girişi olduğunu gösteriyor. Yapılan bu hamle ile kullanıcılar kripto para birimlerinde fiyat hareketleri beklemekte.

Ayrıca, yeni USDT’nin basılması ile Bitcoin fiyatında ani hareketler konusunda spekülasyonlar da bulunmaktadır. Önceki araştırmalar, USDT ile yapılan satın alımların piyasadaki düşüşleri takiben zamanlandığını ve BTC fiyatında “önemli” artışlara neden olduğunu göstermiştir.

1 milyar usdt

Ancak, bu tür hareketlerin nedeni tam olarak bilinmemekte ve piyasa takibi yapmak gerektiği hatırlatılmalıdır. Kripto para piyasaları hala hareketli ve öngörülemeyen bir yapıya sahiptir ve yatırımcılar için riskli olabilir. Dolayısıyla, yatırım kararlarının alınması sırasında dikkatli ve araştırmalı yaklaşım önerilmekte.

Ayrıca, kripto sektöründe BUSD üzerinden devam eden FUD, yatırımcıları tedirgin etmeye devam ediyor. Son olarak New York Finansal Hizmetler Departmanı’nın Paxos Trust’a  BUSD ihracını durdurma emri verdiği aktarılıyor.

Konu hakkındaki düşüncelerini bizlere yorum olarak sunabilirsiniz. Ayrıca bu tür anlık haberler için bizleri Telegram, Youtube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir