Kriptolar:
28116
Bitcoin:
$51.594
% 1.59
BTC Dominasyonu:
%51.2
% 0.08
Piyasa Değeri:
$1.98 T
% 1.02
Korku & Açgözlülük:
72 / 100
Bitcoin:
$ 51.594
BTC Dominasyonu:
% 51.2
Piyasa Değeri:
$1.98 T

Web3, Meme ve Metaverse Coin İncelemesi: Bu 17’si Patladı!

Genel kripto para piyasası, hafta sonunun ilk gününde toparlanma belirtileri göstermeye devam ediyor. Bu sırada bazı metaverse, web3 ve meme coin projeleri yükseliş yaşadı. İşte detaylar…

En çok bu metaverse coin projeleri sıçrama yaşadı

Son 24 saatte, en çok yükseliş yaşayan metaverse coin GameX (GMX) oldu. GMX, yüzde 65 oranında değer kazandı. Ardından yüzde 25.9 ile StarSharks SEA (SEA), yüzde 22.7 ile Decentraland (MANA) geldi. Mana, son üç günün kaybını telafi ettiği için piyasadaki çoğu tokena kıyasla benzer bir fiyat performansı gösterdi. MANA, dump öncesi değerlere dönmek için hala yüzde 100 civarında geri kazanmak zorunda. Son olarak yüzde 15.2 ile Victoria VR (VR), yüzde 13.2 ile vEmpire DDAO (VEMP) göze çarptı.

vEmpire DDAO, yakın zamanda oyun ekonomisi denetçisi Machinations ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Öte yandan Victoria VR, alfa ağını piyasaya sürmeye çalışıyor. Ekibin son güncellemesinde “alfanın teknik aşamalarının tamamlanmaya çalışıldığını” ve “alfa versiyonu test edenlerin yanı sıra tam lansman tarihi hakkında da bilgi vereceklerini” belirtti.

Meme coin’ler patlama yaşadı

Meme coin projelerine bakıldığında ise, yükseliş oranları metaverse coin’lerden çok daha fazla gibi gözüküyor. Öncelikle HotDoge (HOTDOGE) yüzde 57.1 oranında yükseliş yaşadı. Ardından Kitty Coin Solana (KITTY) yüzde 45’lik artış ile gündeme geldi. KITTY, bir airdrop duyurusunda bulunurken önümüzdeki hafta yol haritasıyla ilgili bazı haberler verileceğinden bahsetti. Bu durum, bazı yatırımcıları heyecanlandırmış olabilir.

Bill (BILL) yüzde 37.5, Vita Inu (VINU) yüzde 31.7, IoTexSHiba (IOSHIB) yüzde 25.7 yükseldi. Vita Inu, ünlü Blockchain denetçisi CertiK’ten yüzde 93’lük güven puanı aldığının haberini verdi. Shih Tzu (SHIH) yüzde 22.6, Poodl Token (POODL) Yüzde 19.3 oranında değer kazandı. Cat Token (CAT) yüzde 15.7 yükselirken DogeFi (DOGEFI) yüzde 15.3, Kawakami (KAWA) ise yüzde 14.8 değer kazandı.

Vita Inu gets an incredible 93% score from Certik! from Vitainu

Yalnızca 2 web3 coin artış gördü

Metaverse ve meme coin’lerdeki yükselişe kıyasla, web3 alanına odaklı projelerin coin’leri daha az yükseliş yaşamış gibi görünüyor. Son 24 saatte yükselişiyle en çok göze çarpan coin Deeper Network (DPR) oldu. Yüzde 20 kadar yükseliş yaşayan Deeper Network, topluluğunun beklediği “Temel Madencilik 2.0”ın piyasaya sürüldüğünün haberini verdi.  Ardından, ağ kullanıcıları için anında kazanç fırsatı yaratan topluluk odaklı bir Blockchain olan Steem (STEEM) geldi. Kullanıcılara ağdaki değerlerine göre bir kazanç fırsatı sağlamak üzere tasarlanan STEEM, son 24 saatte yüzde 12.44 yükseldi.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir