Visa Yöneticisinden Bitcoin (BTC) Açıklaması

Yayınlanma Tarihi: 20 Aralık 2021 19:48:08

Visa Kripto Departmanı Başkanı Cuy Sheffield, Bitcoin ve bazı altcoin’lerin teknojik fenomenler olduğunu ifade etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Sheffield, firmasının müşterilerine kripto hizmeti sunmaya devam edeceğini belirterek, kriptoları “teknolojik bir fenomen” olarak tanımladı.

Visa ve Kripto Yan Yana İlerleyecek

Hindistan merkezli medya kuruluşu NDTV’ye konuşan Sheffield, olumlu bir tutum sergileyerek dijital varlık hizmeti sunmaya devam etmek istediklerini ifade etti.

Visa, bu ayın başlarında müşterilerine kripto sektörünü doğru bir biçimde anlatmalarına yardımcı olma maksadıyla, yeni bir danışmanlık uygulaması başlattı. Visa’nın bu fırsatları Hindistan sınırlarına kadar getirip getirmeyeceği sorusuna yanı veren Sheffield, şirketin yerel düzenlemelere bağlı olarak her ülkeye ulaşacağını ifade etti:

“Visa, dünyanın neresinde olursa olsun tüm müşterilerimize kripto danışmanlığı hizmetlerimizi sunmayı amaçlıyor. Şu anda yerel düzenlemelerin izin verdiği yerlerde hizmet vermeyi sürdürüyoruz”

Bitcoin Teknolojik Bir Fenomendir

Sheffield ayrıca, Bitcoin ve bazı altcoin’lerin birer “teknojik fenomen” olduğunu ifade ederek, yalnızca bununla sınırlı olmadığını da vurguladı. Ona göre dijital varlıklar aynı zamanda kültürel bir öğe.

Visa CEO’su Alfred Kelly de birkaç ay önce Bitcoin ve bazı altcoin’leri “dijital altın” şeklinde nitelemişti.

Sheffield, geçmişte Visa’nın bazı müşterilerinin kripto konusunda şüpheci bir yaklaşım benimsemesine rağmen, şu anda büyük bir kısmının gelecekteki finans sisteminin bir parçası olacağına inanıyor.

“Visa’da kripto alanındaki çalışmalarımızın kapsamı oldukça büyüdü. Son birkaç yıl içerisinde müşterilerimizin kriptoya bakış açısı şüphecilikten farkındalığa geliştiğini gördük”

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir