Ünlü Şirket Açıkladı: Şimdi Bu 2 Altcoin Yatırımlık!

Yayınlanma Tarihi: 06 Mart 2022 20:30:06

Bir dizi kayıptan sonra, küresel kripto piyasası yön değiştirdi. Piyasa değeri, yeni kazanımların bir sonucu olarak 1,78 milyar dolara yükseldi. Bitcoin ve Ethereum hafif kazançlar görüyor, ancak büyük altcoin projeleri karışık sonuçlar gösteriyor. Ünlü kripto araştırma firması Messari’nin 3 Mart tarihli raporuna göre, kümülatif getirilere dayalı olarak iki altcoin yatırım için değerlendirilebilir. Coinmühendisi.com olarak raporun öne çıkan başlıklarını aktarıyoruz..

Messari, yatırım için uygun altcoin projelerini değerlendirdi

Messari’nin 3 Mart’ta sona eren haftanın özeti, haftanın altcoin şampiyonunun %40 kazançla Terra (LUNA) olduğunu ortaya koydu. Raporun bir kısmında Cosmos ekosistemi hakkında şu ifadelere yer veriliyor:

Cosmos ekosistemi son haftalarda olumlu kalabalık hissi gördüğünden, Cosmos tabanlı IBC Bllockchain son iki haftadır yükseliş eğiliminde

İkinci sırada, LUNA’ya referansla %13 getiri sağlayan Polkadot (DOT) yer aldı.

Polkadot (DOT), LUNA’ya göre %13 getiri ile ikinci sırada. Doğal olarak, yatırımcılar şu anda piyasa değerine göre en değerli altıncı kripto para birimi olan LUNA’ya yakından takip ediyor. Ancak ağırlıklı yatırımcı duygusuna baktığımızda DOT ve LUNA’nın o kadar da uzak olmadığı görülüyor. DOT, -0.133 ağırlıklı bir duyarlılığa sahipken, LUNA 0.188 ağırlıklı bir duyarlılığa sahipti. Sonuç olarak, hem DOT hem de LUNA yatırımcılarının tarafsız olduğu görülüyor.

DOT, bir önceki hafta %8,13 düşüşle 16.95 dolardan işlem görüyor. Öte yandan LUNA, geçen hafta %11,41 artışla 85 bölgesinde seyir ediyor.

Projelerin geliştirici etkinleri

Geliştirme faaliyetleri söz konusu olduğunda, DOT’un lider olduğunu ancak düşüşte olduğunu, LUNA’nın ise artışta olduğunu görebiliyoruz. Bununla birlikte, iki ağ arasında faaliyette hala önemli bir eşitsizlik olduğu için, LUNA’nın bu konuda yakın zamanda DOT’u geçmesi beklenmiyor.

Polkadot, parachain slot müzayedeleri için manşetlere çıkarken, Terra, stake değeri açısından Ethereum 2.0’ı geçerek kendi tarihini yazdı. Piyasanın artan TerraUSD (UST) talebi, trendi yönlendiren bir unsur olabilir. Polkadot etrafındaki son gelişmelerde, kurucusu Gavin Wood, Ukrayna’nın resmi kripto adresine DOT olarak yaklaşık 5,8 milyon dolar bağışladıktan sonra, Ukrayna yönetiminin fon almak için kaç farklı kripto para birimi adresi oluşturması gerektiği sorusu ortaya çıktı. Bu amaçla, Uniswap , listelenen kripto paraları bağıştan önce ETH ile değiştirme özelliği sağlandı

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir