Kriptolar:
30302
Bitcoin:
$65.058
% 0.49
BTC Dominasyonu:
%54.7
% 0.16
Piyasa Değeri:
$2.34 T
% 2.51
Korku & Açgözlülük:
74 / 100
Bitcoin:
$ 65.058
BTC Dominasyonu:
% 54.7
Piyasa Değeri:
$2.34 T

Twitter, Blockchain ve Web 3.0’da uzmanlaşmak için kripto ekibi kuruyor

Investing.com – Twitter, kripto endüstrisinde sağlam bir yer edinme yolunda önemli bir adım attı. Sosyal medya devi kripto alanında Blockchain teknolojisini, merkezsiz uygulamaları (Dapps), takas edilmeyen tokenleri (NFT) derinlemesine araştırmak ve gelecekte bu sektörde söz sahibi olabilmek için bir kripto ekibi kurdu. Böylece Twitter, Blockchain ve Web 3.0 konusunda var olma niyetini açıkça ortaya koyuyor.

“Twitter Crypto” ekibi Blockchain ve Web 3.0 keşfine çıkacak

Kripto ekibinin başına endüstrinin önemli projelerinde ve kuruluşlarında çalışmış olan Tess Rinearson getirildi. Rinearson Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda böyle bir ekibin başına getirilmesi konusundaki memnuniyetini ve heyecanını dile getirdi. “Twitter Crypto” ekibi hakkında detaylı açıklamalar yapan Rinearson, Twitter’ın artık kriptoyu gerçek anlamda gündemine aldığını dile getirirken Blockchain ve Web 3.0 alanında keşfedilecek çok şeyin olduğunu belirtti.

Twitter’ın yeni kripto ekibinin başına getirilen Rinearson, daha önce merkeziyetsiz teknolojiler geliştiren Interchain ile çalıştı. Bunun yanında Rinearson, merkezsiz bir borsa ve kripto para cüzdanı olan Interstellar ile de bir geçmişi bulunuyor.

Ekip, aynı zamanda Twitter’da bir süredir aktif olan Bitcoin bahşişleri özelliğiyle de ilgilenecek. Amaçları ise Twitter platformunu kripto meraklıları için daha ilgi çekici bir hale getirmek. 

Bitcoin bahşiş özelliği, kullanıcıların Twitter üzerinden içerik oluşturucularını Bitcoin ile ödüllendirme esasına dayanıyor. Bu özellik, Bitcoin için katman 2 ağı olan Lightning Network ile destekleniyor. 

Tess Rinearson, ayrıca Twitter merkezsiz bir sosyal medya platformu olma yolunda yakında  zamanda Twitter CEO’sunun desteğini duyurduğu Bluesky ile birlikte çalışacaklarını da açıkladı. Bluesky, Twitter’ın destek verdiği bağımsız bir girişim olarak kullanıcılara daha fazla özgürlük sağlayan bir platform olarak gelişiyor. Bu yeni nesil sosyal medya, kullanıcılara aracılar olmadan özgürce iletişim kurma ve içerik oluşturma imkanı tanıma misyonuyla merkezsiz bir yapı olarak ön plana çıkıyor. 

Bitcoin hayranı olan Twitter CEO’su kripto açılımı konusunda önemli rol oynuyor

Twitter haricinde birçok teknolojisi firması da internetin bir sonraki sürümü olarak bilinen Web 3.0 üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Web 3.0 kamuya açık Blockchain ağı üzerinde inşa edilecek olup şimdiki sürümün aksine merkezsiz bir yapıda olacak.

Twitter’ın Blockchain ve Web 3.0 ile ilgili atılımlarında ise sosyal medya devi CEO’su Jack Dorsey’nin büyük bir payı var. Dorsey, bilindiği gibi önemli bir Bitcoin savunucusu olarak dünyanın en büyük para birimini her fırsatta ön plana çıkarmaya çalışıyor. 

Bitcoin’i internetin para birimi olarak tanımlayan Dorsey, Bitcoin 2021 konferansında Bitcoin’in dünya barışı getirebileceğini ve her şeyi değiştirme potansiyeline sahip olduğuna inandığını söylemişti.

Yazar: Günay Caymaz

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir