Tesla ile Bu 2 Altcoin’in Madenciliğini Yaptı: Kazandı!

Yayınlanma Tarihi: 09 Ocak 2022 21:12:04

Yakın tarihli bir röportajda, 2018 Tesla Model 3 sahibi Siraj Raval, arabasını kullanarak nasıl altcoin madenciliği yaptığından bahsetti. Aylık pasif gelirinin 1.000 dolar yaklaştığını paylaşan Raval, bir gün Tesla’sının tamamen otonom bir robotaksi olmasını umuyor. Ayrıntılar coinmuhendisi.com‘da.

Tesla sahibi arabasıyla nasıl altcoin madenciliği yaptığını anlatıyor

Raval’ın CNBC’de yayınlanan bir raporuna göre, Tesla ile kripto madenciliğini birkaç yolu bulunuyor:

Apple Mac mini M1’inde ücretsiz Bitcoin madenciliği yazılımı çalıştırıyor ve arabasının kontrol panelindeki 12 voltluk çakmak çıkışına bir invertör takarak bilgisayarı çalıştırıyor. Ayrıca Tesla’sının ön bagajında birbirine bağlı grafik işleme birimleri veya GPU’lar bağlıyor ve bu makineleri arabanın dahili pilinden çalıştırıyor.

  • Fakat Raval’ın Ethereum gibi kripto paraların madenciliğini yapmasındaki en sevdiği yol, Tesla’nın yerel CPU’sunu hacklemek için JavaScript kullanmaktır. CPU, sistem navigasyonuna yardımcı olan ve sürücülere eğlence sağlayan otomobilin dahili bilgisayarıdır.

Raval, Tesla’sını hackleyerek kripto madenciliği yapmanın garantiyi geçersiz kılabileceğinin farkında olsa da, CNBC’ye, 2021’de Ethereum (ETH) ve Polygon (MATIC) fiyatları ATH seviyelerindeyken, bunlarla madencilikten ayda 800 dolara kadar kazandığını söyledi.

Siraj Raval, Tesla madenciliğinin getirisinden memnun

Raval, 2021 boyunca “ayda yaklaşık 400 ila 800 dolar arasında bir gelir elde ettiğini ve bu girişimi kripto paranın durgunluğunda bile kârlı hale getirdiğini” söyledi. Raval, gelecekte bir gün Tesla’sının tamamen otonom bir robotaksi olmasını umuyor:

Hem ulaşım hizmetlerinden hem de kripto para madenciliği hizmetlerinden elde ettiği kazancı, onarımlar, elektrik maliyetleri ve yükseltmeler gibi kendi masraflarını ödemek ve bunları gelişmekte olan kripto topluluğu ağlarından oluşan çeşitlendirilmiş bir portföye yatırmak için kullanacak.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir