Kriptolar:
27234
Bitcoin:
$41.486
% 0.20
BTC Dominasyonu:
%53.0
% 0.93
Piyasa Değeri:
$1.54 T
% 3.64
Korku & Açgözlülük:
74 / 100
Bitcoin:
$ 41.486
BTC Dominasyonu:
% 53.0
Piyasa Değeri:
$1.54 T

Terra Mucidi İçin Şok İddia: Coin Fiyatları Çılgınca Çöktü!

Yayınlanma Tarihi: 11 Mayıs 2022 21:10:06

Terra USD‘nin (UST) 11 Mayıs tarihli çöküşünün bir benzeri Basis Cash (BAC) olmuştu. 2020’nin sonlarında Ethereum’da piyasaya sürülen BAC, DeFi sektöründe oldukça popülerdi. Tıpkı UST gibi BAC’da algoritmik olarak 1 dolara sabitlenirken, 2021’in başlarında istikrarını kaybetti ve bugünlerde 0,00713044 dolardan işlem görüyor…

Terra kurucusu hakkında şok iddia

Şimdi Terra USD‘nin fiyatı 1 dolar altında işlem görürken, tekerrür ediyor gibi görünüyor. Ortaya atılan iddia ise Terraform Labs’ın CEO’su Do Kwon’un başarısız algoritmik stablecoin Basis Cash’in arkasındaki gizemli kurucu ortaklardan biri olması. Terraform Labs’ta (TFL) eski bir mühendis olan Hyungsuk Kang, Basis Cash’in aslında kendisi ve Kwon da dahil olmak üzere Terra’nın ilk kurucularından bazılarının bir yan projesi olduğunu söylüyor. Kang, sonunda Standart Protokol adlı bir Terra rakibi oluşturmak için TFL’den ayrılmış.

Gizli olması koşuluyla iddiaları destekleyen bir diğer Basis Cash kurucusu ise Do Kwon ve TFL çalışanlarının projenin arkasında olduğunu doğruluyor. Hem Kang hem de anonim çalışan, Kwon’un yukarıdaki mesajda görülen takma adlı kurucu ortak “Rick Sanchez” olduğunu söylüyor. Terra kurucusu Do Kwon ise bu iddialara henüz yanıt vermedi.

Basis Cash, Kwon bağlantılı diğer kripto projelerinin zirvesine asla ulaşmadı

Toplam değeri kilitli (TVL), bu haftaki tarihi satıştan önce Terra’nın 30 milyar dolarlık TVL’sinin iki katı altında, Şubat 2021’de kısa süreliğine 174 milyon dolara ulaştı. 2018 gibi erken bir tarihte algoritmik bir stablecoin fikrini ortaya koyan Basis’ten ilham alan Basis Cash, düzenleyici kaygılar nedeniyle bir süre faaliyet gösterdikten sonra kapandı. Daha sonra, Do Kwon, “Rick” takma adı altında ve henüz tanımlanamayan kurucu ortağı “Morty” ile birlikte 2020’nin sonlarında projeyi yeniden canlandırdı.

İddialar, Kwon’un amiral gemisi projesi Terra’nın tamamen çöküşle karşı karşıya olduğu bir anda geldi. UST hafta sonu boyunca düşüş yaşadı ve şu anda 0.692 dolardan işlem görüyor. Bu arada, Coinmuhendisi.com analizlerinde yer verdiğimiz üzere Terra’nın geçen hafta 85 dolar civarında işlem gören diğer token’i LUNA şu anda 1.77 dolarda.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu gönderi Altcoin’ te gönderildi ve ’ te etiketlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir