StormX(STMX) Fiyat Manipülasyonu Olabilir!

Yayınlanma Tarihi: 23 Temmuz 2023 20:39:53
stormx,STMX,UpBit,AGLD

Son zamanlarda kripto para sektöründe manipülasyon iddiaları hızla artıyor. İlk olarak, Adventure Gold (AGLD) isimli altcoin üzerinde yapılan fiyat manipülasyonları gündeme geldi ve yatırımcıların dikkatini çekti. Ancak şu an itibariyle StormX (STMX) isimli altcoin de benzer şekilde manipülasyon iddialarıyla karşı karşıya.

STMX altcoin’inin 0.015 dolar seviyelerinden bir anda 0.0081 dolara düşüş yaşaması, birçok kripto para yatırımcısının endişelerini artırdı.

Bu durum, yatırımcıların kripto para piyasalarında daha dikkatli ve bilinçli hareket etmeleri gerektiğini bir kez daha vurguluyor. Fiyat hareketlerini takip etmek ve güvenilir kaynaklardan edinilen bilgilere dayanarak yatırım kararları almak, manipülasyon riskinden korunmanın önemli yollarından biridir.

Kripto para piyasaları henüz düzenlenmiş bir yapıya sahip olmadığından, yatırımcıların sahte haberlere, sosyal medya kampanyalarına ve diğer manipülatif taktiklere karşı dikkatli olmaları büyük önem taşıyor. Yatırımcılar, güvenilir ve doğrulanmış bilgilerle hareket ederek dolandırıcılık ve manipülasyon girişimlerine karşı kendilerini koruyabilirler.


stormx,STMX,UpBit,AGLD


İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!


StormX (STMX) günlük işlem hacminin %72’sini Güney Kore merkezli UpBit isimli kripto para borsası oluşturuyor. STMX’de yaşananlar, Güney Kore merkezli bir fiyat manipülasyonu olduğuna dair şüpheleri güçlendirmekte.

Çin kripto gazetesi olan Wu Blockchain,konu ile ilgili şu sözleri söyledi:

“STMX bugün sert hareketler sergiliyor. STMX 0.015 dolar seviyesine çıktıktan sonra hızla 0.0081 dolara düşüş yaşayarak yaklaşık olarak %45 oranında değer kaybetti. Şuan itibariyle bir piyasa manipülasyonundan şüpheleniliyor”

“Güney Kore’nin en büyük borsası olan Upbit, STMX’in spot piyasasında ana etken olarak öne çıkıyor. STMX’in işlem hacminin %72’sine denk gelen 495 milyon dolarlık kısmı, UpBit oluşturuyor. Binance müşteri hizmetleri, STMX kontratıyla ilgili acil durumu incelediklerini paylaştı.”


Son dönemde, kripto piyasalarında balinaların alım-satım hamleleri, bazı kripto varlıklarında “pump and dump” olaylarının yaşanmasına yol açıyor. Bu durum, yatırımcılar arasında endişe ve merak konusu olarak öne çıkıyor.

Pump and dump,” piyasa manipülasyonunun bir türüdür ve genellikle düşük piyasa hacmine sahip kripto varlıklarında sıklıkla görülür. Büyük miktarda kripto varlığına sahip olan balinalar, fiyatları kontrol etmek ve kâr elde etmek amacıyla kasıtlı olarak yapay alım-satım hareketleri gerçekleştirirler. Bu hamleler, varlığın fiyatını hızla şişirerek (pump) küçük yatırımcıların ilgisini çeker ve ardından aniden satış yaparak (dump) değeri düşürürler, bu da küçük yatırımcıların zarar etmesine neden olur.


İlginizi Çekebilir:Elon Musk, Twitter Logosunu Değiştireceğini Söyledi!!

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir