Kriptolar:
30369
Bitcoin:
$61.340
% 2.47
BTC Dominasyonu:
%53.2
% 1.04
Piyasa Değeri:
$2.20 T
% 4.85
Korku & Açgözlülük:
51 / 100
Bitcoin:
$ 61.340
BTC Dominasyonu:
% 53.2
Piyasa Değeri:
$2.20 T

SOL $170’a Yeniden Ulaşabilir mi? İki Gösterge ‘Al’ Diyor

Solana İçin 200 Dolar Hedefi

Solana’nın türev ürünleri ve ağının kararlılığını koruması, yatırımcı ve kullanıcıların pes etmeye hazır olmadığını gösteriyor.

Solana, 11 Haziran’da dört haftanın en düşük seviyesine inerek 145 dolar destek seviyesini test etti. Dört gün içinde, SOL %15,8’lik keskin bir düşüş yaşadı ve toplam piyasa değerindeki %10’luk düşüşe kıyasla daha kötü performans sergiledi. Ancak, makroekonomik istikrarsızlık, iki önemli göstergeye göre SOL için bir alım fırsatı yaratmış olabilir.

Makroekonomik Olayların SOL Fiyatına Etkisi

Yatırımcılar, karışık ekonomik sinyaller nedeniyle borsanın kendini düzeltebileceğinden ve ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz indirimlerini erteleyebileceğinden endişe ediyor. CME FedWatch aracı, traderların Eylül’e kadar faiz oranlarının aynı kalma olasılığını %39’dan %48’e çıkardığını gösteriyor. S&P 500 endeksi 7 Haziran’da rekor seviyeye ulaştıktan sonra, yatırımcılar Fed Başkanı Jerome Powell’ın 12 Haziran’daki konuşmasını bekliyor.

Citigroup’un ABD hisse senedi ticaret stratejisi başkanı Stuart Kaiser, Tüketici Fiyat Endeksi’nin (CPI) bir önceki aya göre %0,4’ün üzerinde artmasının geniş bir piyasa satışı tetikleyebileceğini ve S&P 500’ün %1,5 ila %2,5 düşebileceğini belirtiyor. Kaiser ayrıca, S&P 500’ün Mart 2023’ten bu yana en büyük tek günlük hareketini yaşayabileceğini belirtti. ABD enflasyon verileri, Fed’in faiz kararı öncesinde büyük bir dikkatle bekleniyor.

SOL Yatırımcılarının ETF Umudu

SOL yatırımcıları, ABD’de bir borsa yatırım fonu (ETF) listelenme olasılığından umutlu. Regülatör kurumlar henüz Bitcoin ve Ethereum dışındaki kripto para birimlerini desteklemedi. BKCM Dijital Varlık Fonu’nun kurucusu ve CEO’su Brian Kelly, Bitwise’ın baş yatırım sorumlusu Matt Hougan’ın Solana’nın gerçek dünya uygulamalarının kurumsal yatırımları çekebileceğini belirtmesinin ardından SOL’u güçlü bir ETF adayı olarak görüyor.

SOL’un son zamanlardaki düşük performansı, ağdaki bazı sorunlara da bağlanabilir, özellikle maksimum çıkarılabilir değer (MEV) ile ilgili olanlara. Solana ağı üzerindeki doğrulayıcılar, fiyatları manipüle ederek perakende yatırımcıların zararına kar sağladıkları keşfedildi. Solana Vakfı, bu doğrulayıcıları delegasyon programından çıkararak bu tür zararlı eylemleri caydırdı.

Solana Zincir Üzeri ve Türev Ölçümleri Olumlu Sinyaller Veriyor

Özellikle, SOL vadeli işlemlerinde kaldıraç talebi kötüleşen piyasa koşullarından etkilenmedi. Sürekli vadeli işlemler, pozitif olduğunda uzun pozisyonlar için kaldıraç talebinin arttığını gösteren gömülü bir oran içerir. Negatif fonlama oranı ise kısa pozisyonlar için daha fazla kaldıraç ihtiyacını gösterir.

Veriler, SOL’un fonlama oranının 8 Haziran’dan bu yana sekiz saatte %0,01 olarak sabit kaldığını ve haftada yaklaşık %0,2’ye tekabül ettiğini gösteriyor. SOL fiyatındaki %15’lik düşüşe rağmen, bu oranların istikrarı piyasa direncinin bir göstergesidir. Eğer boğalar aşırı kaldıraç kullanıyorsa, fonlama oranında önemli bir artış görülürdü, ancak şu anda böyle bir durum söz konusu değil.

Solana ağı üzerindeki zincir verileri, kullanıcı sayısında ve işlem hacminde bir artış olduğunu gösteriyor. Bazı analistler, Solana’nın düşük ücretlerinin veri manipülasyonunu teşvik edebileceğini düşünse de, bu durum Solana’ya özgü değil ve Ethereum’un katman-2 çözümleri ve BNB Chain gibi rakip platformları da etkiliyor.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

SOL $170’a Yeniden Ulaşabilir mi? İki Gösterge ‘Al’ Diyor” te bir düşünce

  1. Pingback: Binance 5 Spot İşlem Çiftini Delist Edecek! - Coin Mühendisi

  2. Pingback: Dev Bitcoin Borsası Yeni Altcoin Listeleyecek - Coin Mühendisi

  3. Pingback: Dev Bitcoin Madencisinden Son 3 Ayın En Büyük Satışı - Coin Mühendisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir