Kriptolar:
30349
Bitcoin:
$64.222
% 0.81
BTC Dominasyonu:
%54.0
% 0.22
Piyasa Değeri:
$2.34 T
% 1.02
Korku & Açgözlülük:
63 / 100
Bitcoin:
$ 64.222
BTC Dominasyonu:
% 54.0
Piyasa Değeri:
$2.34 T

Presearch Nedir? PRE Coin Nasıl Alınır?

Presearch Nedir PRE Coin Nasıl Alınır

Presearch nedir? Presearch (PRE), Blockchain teknolojisi üzerine inşa edilmiş, merkeziyetsiz bir Web3 arama motorudur. Bu makalede Presearch nedir, ne sunar, PRE coin nedir, nasıl alınır, ne için kullanılır gibi merak edilen soruların yanıtlarına erişebilirsiniz. Coinmuhendisi.com olarak, merak eden okurlarımız için derledik. Gelin projeyi birlikte inceleyelim.

Presearch nedir?

2017 yılında Colin Pape tarafından kurulan Presearch, Web3’ü arama motoru alanına entegre etmeyi amaçlayan bir Blockchain projesidir. Proje, Google benzeri bir arama motoru olarak çalışır. Kullanıcılar, Presearch arama motoru ile internette güvenli ve özgür bir biçimde arama yapabilir. Platform, Google’dan farklı olarak web3’ün ilkelerini benimsemiştir. Ekosistem Blockchain teknolojisi üzerinde çalışır ve merkeziyetsiz bir yapı ile yönetilir. Kendi topluluğu tarafından yönetilen arama motoru, kullanıcılara güvenli bir internet deneyimi sunmayı hedefler. Ethereum Blockchain üzerinde çalışan projenin yerel kripto para birimi ise PRE coin’dir. Yazının yazıldığı sırada arama motoru, 3,5 milyon kullanıcıyla ayda 200 milyonun üzerinde aramaya sahipti.

Presearch ne sunuyor?

Google gibi geleneksel arama motorları, kullanıcıların verileri üzerinden para kazanır. Presearch ise, kullanıcılara verilerinin tam kontrolünü sunar ve onların kendi verileri üzerinden gelir elde etmesine olanak tanır. Platform üzerinde arama yapan kullanıcılar, arama başına ödüllendirilir. Arama motoru, kendi motoru üzerinden internette dolaşmaya izin vermesinin yanı sıra, Google, Yandex ve DuckDuckGo gibi diğer arama motorlarını da destekler. İsteyen kullanıcılar, platform üzerinden Google ile arama yapabilmektedir. Platform, mevcut olarak 100’den fazla arama sağlayıcısını desteklemektedir. Bunun yanında proje, bir anahtar kelime staking mekanizması geliştirmiştir. Kullanıcılar, anahtar kelime staking ile diğer kullanıcılara reklam gösterebilir.

PRE coin nedir?

PRE coin, Presearch platformunun yerel kripto para birimi olarak çalışan bir tokendir. Ethereum Blockchain üzerinde ERC-20 akıllı sözleşmesi ile oluşturulan PRE, 500 milyon adet ile sınırlandırılmış bir maksimum arza sahiptir. Token, arama motoruna güç sağlamak için üretilmiştir ve platformun merkeziyetsizliğini sağlar. Yakın zamanda başlatılacak DAO ile proje, topluluğun yönetimine bırakılacaktır. Bu gerçekleştiğinde, PRE sahipleri, platformla ilgili alınan kararlarda oy kullanma ve topluluğa teklif sunma hakkı kazanacak.

Yazının yazıldığı sırada PRE coin, 67,6 milyon dolar civarında bir piyasa değerine sahipti ve en büyük 473. kripto para birimi konumundaydı. Buna ek olarak, tokenin maksimum arzının %79’una denk gelen 396 milyon adet PRE dolaşımda bulunuyordu.

PRE coin ne için kullanılır?

PRE coin, Presearch platformu içerisinde kullanıcıları teşvik etmek ve çeşitli işlemleri gerçekleştirmek amacıyla kullanılır. Bu teşviklerden ilki kullanıcıları hedef alır. Proje, arama motorunun kullanıcılarına arama başı PRE ödülleri verir. Kullanıcılar, şu an için her arama için 0,1 PRE kazanmaktadır. Bunun yanında platform, kullanıcıların kazanabileceği PRE miktarını günlük 8 adet ile sınırlandırmıştır.

Buna ek olarak PRE coin, anahtar kelime staking için de kullanılır. PRE sahipleri, platforma reklam verebilir. Çalışma mantığı olarak Google Ads’e benzeyen bu sistem, Blockchain teknolojisini kullanması ile ayrılmaktadır. Token sahipleri, varlıklarını platforma kilitleyerek (stake ederek), belirli anahtar kelimelere reklam verebilir. Kullanıcılar, bir anahtar kelimeyi arattığında, en çok token stake eden kullanıcının reklamı görünür.

Presearch nedir? PRE coin nasıl alınır?

Presearch projesi ile ilgilenen yatırımcılar, tokenin listelendiği borsalardan birine üye olabilir. PRE coin’in işlem gördüğü kripto para borsaları arasında KuCoin, HitBTC, 1inch, ProBit ve CoinEx bulunur. Bu borsalardan birine eksiksiz bir şekilde üye olan yatırımcılar, cüzdanlarına para yatırarak tokeni satın alabilir.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir