“Panik Satışlarına Dikkat” Analist Önemli Altın Tahmini Yaptı!

Yayınlanma Tarihi: 10 Mayıs 2022 15:30:06

Kripto para yorumlarıyla tanınan ve Selcoin adıyla bilinen analist Selçuk Ergin, altın ve dolara yönelik yeni tahminlerini açıkladı. Mevcut durumda panik satışlarına dikkat etmek gerektiğini aktaran Selcoin, değerli metalde ve dolarda ciddi yükselişler öngördüğünü belirtti. İşte detaylar…

Selcoin’den altın tahmini: 1.400 lira görülebilir

coinmuhendisi.com olarak da bildirdiğimiz üzere altın, FED’in faiz artırımına gitmesinin ardından görülen ABD dolar endeksindeki (DXY) değer artışı ile; yani ters korelasyon içerisinde olduğu doların yükselmesi ile geri çekilmeler yaşadı. Analist Selcoin de bu son düşüşlerin ardından yapılan panik satışlarına dikkat çekti. Yatırımcıların bezdiğini, altın ve gümüş piyasasının durağan seyirde devam ettiğini belirtiyor. Analist, “Anormal günlerden geçiyoruz. Piyasalarda tedirginlik oldu. Panik satışı başladı. Temkinli olmaya devam edilecek. Enflasyon tırmanmaya devam edecek. Bu tüm dünyada olacak,” ifadelerini kullandı.

Gram altın tahminine gelince Selcoin, alım için 900-910 liralık aralığın uygun olduğuna dikkat çekti. Gram altının yaz mevsiminin sonlarına doğru 1.400 lirayı görebileceğini belirtti. Yazım sırasında ons altının fiyatı 1.858 dolarda iken gram altının fiyatı 911 lira seviyelerinde işlem görüyor. Genel olarak analist, altını 900 lira civarından satın alanların zarar etmeyeceği görüşünde.

Dolar için beklentiler ne yönde?

Geçtiğimiz günlerde ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz artırımına gitmesi ve 50 baz puanlık artış gerçekleştirmesi, doları destekleyen gelişmelerden oldu. ABD Doları Endeksi (DXY), 100 seviyesinin üzerine çıktı ve 104 seviyelerini gördü. Selcoin, dolar hakkında da yorumlarını paylaşarak Ağustos ayında zirve seviyeler beklentisinde olduğunu aktardı. Analist, “Yıl kapanışında yaz dönemi itibari ile pik hareket ile Ağustos ayında 22 dolar seviyelerine çıkarabilir,” ifadelerini kullandı.

Önümüzdeki dönemde ciddi zirve hareketlerinin olacağını düşünen analist, yaz bitiminde müdahale ile aşağı çekilebileceğini, bunun ise Merkez Bankası’nın faiz artırımı gerçekleştirmesi ile olabileceğini iddia ediyor. Analiste göre bu amaçta Merkez Bankası 400 veya 500 baz puan faiz artırımı gerçekleştirebilir.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu gönderi Coin, NFT’ te gönderildi ve ’ te etiketlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir