OKX, Rezerv Kanıtı Raporu Paylaşıldı

OKX

Kripto Borsası OKX 2. rezerv kanıtı raporunu paylaştı. Rapora göre, borsa kullanıcılarının %101’i kadar Bitcoin, %103’ü kadar Ethereum ve %101’i kadar da USDT tutuyor. Borsa yaptığı açıklamada, şeffaflık adına her ayın 22’sinde bu raporu güncelleyeceğini ve paylaşılacağını söyledi.

Kripto borsaları Ftx çöküşü ile beraber kullanıcıların güvenini kazanmak için “proof of reserve” yani rezerv kanıtı raporları paylaşmaya başlamıştı. Birçok borsa gibi OKX de kendi rezerv kanıtı raporunu  bugün paylaştı.

Raporda edinilen bilgilere göre borsanın varlıklarının toplam değerinin 6 milyar 567 milyon 148 bin dolar olduğu, bu varlıkların %46.56’sı USDT, %25.06’sı Bitcoin ve %20.49’u da Ethereum’dan oluştuğu öğrenildi. Borsanın tüm varlıkların yüzde 90’lık bölümünü BTC, ETH ve USDT oluşturuyor.

OKX, Binance’in ardından dünyanın en büyük ikinci borsası olarak görülüyor. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde denetim şirketleri Mazars ve Armanino, içinde OKX’in de olduğu kripto para borsalarıyla birlikte çalışmayı bırakmışlardı. OKX, Armanino’nun müşterisiydi.

Konu hakkındaki düşüncelerini bizlere yorum olarak sunabilirsiniz ayrıca bu tür anlık haberler için bizleri Telegram, Youtube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir