Kriptolar:
30302
Bitcoin:
$64.960
% 0.17
BTC Dominasyonu:
%54.7
% 0.16
Piyasa Değeri:
$2.34 T
% 2.51
Korku & Açgözlülük:
74 / 100
Bitcoin:
$ 64.960
BTC Dominasyonu:
% 54.7
Piyasa Değeri:
$2.34 T

Oasis Network, EVM Uyumlu Emerald’ı Piyasaya Sürdü

Gizlilik odaklı blokzinciri protokolü Oasis Network’ün (ROSE) arkasındaki kuruluş olan Oasis Foundation EVM uyumlu Emerald’ın piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Oasis’in (ROSE) geliştirdiği Ethereum Virtual Machine (EVM) uyumlu bir ParaTime olan Emerald, ana ağda yayımlandı. Proje, bu hamlesi ile DeFi, NFT ve oyun sektöründen daha fazla projeyi ağa çekmeyi hedefliyor. Kullanıcılar için gelişmiş DeFi ve NFT deneyimi sağlamayı hedefledikleri ancak Ethereum’a kıyasla çok küçük işlem ücretleri ile bunu sağlamak istedikleri ifade edildi. 

ParaTime, Oasis’in iki temel bileşeninden biridir. Bir proof of stake konsensüsü olan Consensus katmanı, merkeziyetsiz bir dizi doğrulayıcı node tarafından çalıştırılır ve yüksek verimlilik ve güvenlik sağlar. Bir diğer bileşen olan ParaTime katmanı ise paylaşılan duruma sahip çoğaltılmış bir hesaplama ortamını temsil eden birçok paralel çalışma zamanını içerir. Oasis ayrıca “benzersiz ParaTime mimarisi” tarafından desteklenen özellikler olan “yüksek verim ve anında işlemlerin” sözünü verdi.

Şimdiye kadar 4 milyondan fazla işlem gerçekleştiren ağ, 110 aktif doğrulayıcıdan ve 4.000’den fazla temsilciden oluşuyor. Proje, zincirler arası köprüler aracılığıyla Ethereum tabanlı dApp’lerle entegre durumda, bu nedenle piyasaya sürülmesinin ardından bu rakamların yükselmesi bekleniyor. Geliştiriciler bu köprüleri, artan gas ücretleri ve sıkışık ağlar gibi günümüzde var olan en büyük kullanıcı deneyimi zorluklarını çözmek için kullanabilecekler. Oasis Foundation Direktörü Jernej Kos konu hakkında şunları söyledi:

“DeFi‘de kilitlenen toplam değer, tam da NFT ile oyun oynamanın yakınlaşması hızla hızlanırken 300 milyar dolara yükseliyor. Tam EVM uyumluluğu sunan Emerald, Oasis Network’e EVM tabanlı dApp’lerle kolay entegrasyon ve DeFi’nin piyasaya sürülmesi gibi bir dizi yeni özellik ve yetenek getirecek.”

Bilindiği gibi Oasis Network, geçtiğimiz günlerde 160 milyon dolarlık bir ekosistem fonu açıklamıştı. Haberin ardından ROSE, büyük bir sıçrama kaydetmiş ve işlem gördüğü 0.21 dolardan ilerleyen günlerde 0.44 dolara kadar yükselerek yeni bir rekor kırmıştı. Son 7 günde %62 değer kazanan ROSE yayın saati itibariyle 0.36 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir