Kriptolar:
30766
Bitcoin:
$64.649
% 1.52
BTC Dominasyonu:
%54.4
% 0.30
Piyasa Değeri:
$2.39 T
% 0.37
Korku & Açgözlülük:
69 / 100
Bitcoin:
$ 64.649
BTC Dominasyonu:
% 54.4
Piyasa Değeri:
$2.39 T

NGS Crypto, ASIC Soruşturması Altında Hiddup Olarak Yeniden Markalaşıyor

NGS crypto

Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu’nun (ASIC) sürekli soruşturma ve yasal takibi altında olan Avustralyalı kripto para girişimi NGS Crypto, adını “Hiddup” olarak değiştirdi. Firma, yeniden markalaşmanın, ASIC’in yaklaşık 61 milyon Avustralya doları (41 milyon dolar) tutarındaki faizi içeren bir dava sırasında ortaya çıkan bir ticari marka anlaşmazlığından kaynaklandığını belirtti.

ASIC’in Yasal İşlemleri ve Soruşturmalar

NGS Crypto‘nun yöneticileri Mark Ten Caten, Brett Mendham ve Ryan Brown’un varlıkları ile şirketin parası Nisan ayında donduruldu. ASIC, bu şirketlerin dağılmasının ardından, NGS Crypto Pty LTD, NGS Digital Pty LTD ve NGS Group LTD adlı üç ilgili kripto madenciliği şirketine dava açtı. Bu şirketlerin Avustralyalılara, sabit getirili blok zinciri madencilik projeleri için dijital varlıklara dönüştürmeleri amacıyla kendi kendini yöneten emeklilik hesapları kurmalarını teşvik ettiği bildirildi.

İlginizi Çekebilir: Nvidia Hisseleri Düşüyor, Fetch.AI ve AGIX Yükseliyor

ASIC’in ilk araştırmasına göre, 450,000’den fazla Avustralyalı NGS firmaları aracılığıyla yaklaşık 41 milyon dolar yatırım yaptı. NGS’nin, Avustralya finansal hizmetler lisansı olmadan finansal hizmetler sunarak bankacılık düzenleyicisine göre kuralları ihlal ettiği iddia ediliyor. ASIC, NGS’nin uygun lisans olmadan çalışmasını durdurmak için geçici ve kalıcı tedbirler talep ediyor.

Yasal Tepki ve Düzenleyici Değişim

Federal Mahkeme, alacaklıların paralarını tahsil etmelerine yardımcı olmak için danışmanlık ve yeniden yapılandırma şirketi McGrathNicol’u alacaklı temsilcisi olarak atadı. Mendham’ın pasaportu da alındı ve yetkililer hala çalınan 41 milyon doları arıyor.

NGS Crypto, soruşturmalara rağmen web sitesinde yıllık %6 ile %16 arasında değişen blok zinciri madenciliği karlarını hala tanıtıyor. Firmanın web sitesine göre, Hiddup olarak yeniden adlandırma, belirsizliği gidermek ve şirketi ayırt etmek amacıyla yapılmış gibi görünüyor.

Tarihsel Arka Plan ve Geçmiş Yasal İşlemler

NGS Super, 2022’de telif hakkı ihlali ve yatırımcıları, fonlarıyla bir ilişki olduğu düşüncesine sevk ederek yasaları çiğnemekle suçlayarak NGS Crypto’ya dava açtı. NGS Super, şirketin kripto paralar veya ilgili ürünlerle hiçbir bağlantısı olmadığını belirtti. Sürekli ticari marka anlaşmazlığı, NGS Crypto‘yu Hiddup olarak yeniden adlandırmaya zorladı.

Bir ASIC sözcüsüne göre, komisyon NGS’nin yeniden markalaşma girişimlerini soruşturma kapsamında inceliyor ve farkındalar.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir