Kriptolar:
30349
Bitcoin:
$64.268
% 0.83
BTC Dominasyonu:
%54.0
% 0.22
Piyasa Değeri:
$2.34 T
% 1.02
Korku & Açgözlülük:
63 / 100
Bitcoin:
$ 64.268
BTC Dominasyonu:
% 54.0
Piyasa Değeri:
$2.34 T

New York Belediye Başkanı, okullarda kripto paraların öğretilmesini destekliyor

New York Belediye Başkanı Eric Adams, okullarda kripto paralar ile ilgili bilgilerin verilmesi gerektiğini destekliyor.

7 Kasım tarihinde CNN’e bir röportaj Adams, kripto para birimlerini “dünya çapında alabileceğiniz hizmetler için yeni bir ödeme yöntemi” olarak nitelendirdi.

Ayrıca Adams, genç neslin bu teknolojiye uzak kaldığı konusuna parmak bastı. 61 yaşındaki yeni başkan, “Blockchain ve Bitcoin hakkında konuştuğumda, sokaktaki gençlerden birçok soru aldım.” dedi.

Bunun yanı sıra Başkan, New York işletmelerinde kripto para birimi ödemelerini de destekleyeceğini, fakat bunu yaparken “dikkatli ve doğru bir şekilde” davranacağını da belirtti.

Belediye Başkanı, New York’un her daim yeniliklere öncü bir kent olması gerektiğini düşünüyor.

New York Belediye Başkanı şehir tokeni çıkarmak istiyor

Yeni belediye başkanının planları arasında New York’u ABD’nin kripto para merkezine dönüştürmek de var. Adams, geçtiğimiz Çarşamba günü Bloomberg Radio’ya verdiği röportajda, New York’ta tıpkı Miami’nin yaptığı gibi MiamiCoin’e benzer bir kripto para çıkarmayı planladığını da belirtti.

New York, ABD’de kripto paralara önem gösteren ilk şehir değil. Bu yılın Mart ayında Georgia Meclisi, devlet liselerinde kripto paraların dahil olduğu finansal okuryazarlık programının uygulanmasına yeşil ışık yakmıştı.

Bu makale ilk olarak Muhabbit’te yayımlanmıştır

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir