Kriptolar:
30766
Bitcoin:
$64.501
% 2.04
BTC Dominasyonu:
%54.4
% 0.30
Piyasa Değeri:
$2.39 T
% 0.37
Korku & Açgözlülük:
69 / 100
Bitcoin:
$ 64.501
BTC Dominasyonu:
% 54.4
Piyasa Değeri:
$2.39 T

Moody’s, OpenEden’ın Tokenlaştırılmış Fonuna “A-bf” Notu

Moody's

OpenEden’ın TBILL’i, daha fazla Hazine tahvilinin zincir üzerine taşınmasıyla birlikte, 19 Haziran’da Moody’s Ratings’den “A-bf” notu aldı.

Global kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s Ratings, OpenEden’ın tokenlaştırılmış ABD Hazine tahvilleri olarak bilinen TBILL Token’larının ihracından sorumlu Hill Lights International Limited’e “A-bf” tahvil fonu notu verdi.

“A-bf” notu yüksek bir kredi derecelendirmesidir ve tahvil fonunun finansal hedeflerini karşılama kapasitesinin güçlü olduğu anlamına gelir. Bu derecenin üstünde ise klasik üçlü A (AAA) derecesi yer alır. Moody’s, Standard & Poor’s ve Fitch Ratings ile birlikte dünyanın en iyi üç kredi derecelendirme kuruluşundan biri olarak kabul edilir.

Fon, temel olarak ABD Hazine tahvillerine veya devlet menkul kıymetlerine yatırım yapıyor. Bu yatırımlar, ABD hükümeti tarafından desteklendikleri için güvenli yatırımlar olarak kabul edilir.

Tokenlaştırma, bir varlığa ait hakların bir blok zincir üzerinde dijital bir tokena dönüştürülmesidir. Bu işlem, tahvillerden gayrimenkule ve sanat eserlerine kadar varlıkların online olarak işlem görmesini sağlar.

OpenEden’ın TBILL’i yalnızca kurumsal yatırımcılar için kullanılabilir. Yazılış tarihi itibariyle toplam değeri kilitlenmiş 36 milyon doların üzerinde olan fon, tahmini yıllık %4,99 getiri sunarken %0,05 işlem ücreti talep ediyor. Şirketin web sitesine göre fon, kullanıcıların akıllı sözleşmeler aracılığıyla ABD Hazine tahvillerine ticaret saatleri veya konum kısıtlaması olmadan erişmesine izin veriyor.

Moody’s, geçmişte Avrupa Yatırım Bankası (EIB) tarafından çıkarılanlar da dahil olmak üzere birkaç tokenlaştırılmış tahvile not vermişti.

Nisan ayında Woo X Borsası, perakende müşteriler için dünyanın ilk tokenlaştırılmış Hazine tahvillerini sunduğunu duyurdu. Bu sayede yatırımcılar, ABD Hazine tahvilleri ile desteklenen USD Coin varlıkları üzerinde getiri elde edebiliyor.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir