Kriptolar:
30696
Bitcoin:
$67.669
% 1.10
BTC Dominasyonu:
%54.3
% 0.05
Piyasa Değeri:
$2.47 T
% 0.58
Korku & Açgözlülük:
74 / 100
Bitcoin:
$ 67.669
BTC Dominasyonu:
% 54.3
Piyasa Değeri:
$2.47 T

Marathon Madencilik Müdürü Gürültü Suçlamalarından Beraat Etti

Marathon Digital

Yerel ev sahiplerinin şikayetleri sonrası, Teksas’ta bir jüri, Granbury, Teksas yakınlarındaki bir Marathon Digital madencilik operasyonunun tesis müdürünü on iki gürültü suçundan suçsuz buldu.

Fort Worth Star-Telegraph’ın 10 Temmuz’da bildirdiğine göre, Granbury’deki Marathon lokasyonunun işitme kaybına neden olabilecek bir seviyede çalıştığı iddialarına ilişkin bir davada, altı kişilik bir jüri Marathon’un site müdürü David Fischer’i suçsuz buldu.

Fischer’in beraatı, 8 Temmuz’da TIME’da yayımlanan ve Granbury’deki 40’tan fazla mahalle sakininin, Marathon’un tesisinden kaynaklandığını düşündükleri olumsuz tıbbi rahatsızlıkları olduğunu iddia ettiği uzun bir hikayenin ardından geldi.

Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Sağır ve Diğer İletişim Bozuklukları Enstitüsü’ne göre, Hood County Constable John Shirley, sahanın son aylarda birkaç kez 85 desibel üzerinde çalıştığını kaydetti – uzun veya tekrar edilen maruziyetlerle işitme kaybına neden olabilecek bir seviye.

İlginizi Çekebilir: Dubai, Daha Akıllı Ticaret için Blockchain’i Tanıttı

Ancak gürültü ihlali iddiaları Marathon’a değil, Fischer’e odaklandı. Fischer’in avukatlarına göre, Hood County’nin iddia edilen ihlaller için Marathon’u suçlaması gerekiyor; Fischer, suçlanması gereken kişi değildi.

Fischer’in avukatları, duruşmada Constable Shirley’nin bulgularının abartılı olduğunu ve Marathon’un madencilerinden gelen gürültünün izin verilen bir endüstriyel site olduğu için yasadışı olmadığını ileri sürdü.

Blok zincirini güvence altına almak için kriptografik zorlukları çözmek için özel bilgisayarlar kullanan kaynak yoğun bir süreç olan Bitcoin madenciliği, çok fazla ısı üretir ve soğutulması gerekir.

Granbury’nin bazı komşuları, bu madencilik donanımlarını soğutmak için kullanılan fanların çıkardığı yüksek, düşük frekanslı uğultunun ve madenin varlığının kalp sorunları, göğüs ağrısı, migren, bulantı ve kulak çınlaması ile bağlantılı olduğunu söyledi.

bir Marathon yetkilisi TIME’a “Yıl sonuna kadar hava soğutmalı konteynerlerin büyük kısmını, madencilik donanımlarının soğutuldukları bir sıvıya batırıldığı daldırma soğutma yöntemiyle değiştirmeyi umuyoruz,” dedi.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Marathon Madencilik Müdürü Gürültü Suçlamalarından Beraat Etti” te bir düşünce

  1. Pingback: Almanya Bitcoin Cüzdanı 9.094 BTC'ye Kadar Düştü - Coin Mühendisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir