Kriptolar:
29292
Bitcoin:
$65.009
% 0.23
BTC Dominasyonu:
%53.5
% 0.09
Piyasa Değeri:
$2.38 T
% 0.29
Korku & Açgözlülük:
72 / 100
Bitcoin:
$ 65.009
BTC Dominasyonu:
% 53.5
Piyasa Değeri:
$2.38 T

Kripto Para Analisti Benjamin Cowen Bitcoin İçin En Kötü Senaryoyu Açıkladı

Popüler kripto para analisti Benjamin Cowen, Bitcoin (BTC) 60.000 dolar seviyesini geri almak için mücadele ederken Bitcoin için mümkün olan en kötü senaryoyu özetledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yeni bir videoda Cowen, 20 haftalık basit hareketli ortalama (SMA) ve 21 haftalık üstel hareketli ortalamanın (EMA) bir kombinasyonu olan “boğa piyasası destek bandı” dediği şeye göz attı. Analiste göre, BTC boğa piyasası destek bandını başarılı bir şekilde yeniden test ettiğinde, tarihsel olarak bir daha asla bu fiyatın altına inmez. BTC, Ekim ayında 40.000 dolardan sıçradığında destek bulduğundan, Cowen, Bitcoin’in bir daha bu seviyenin altına düştüğünü görmeyeceğimizi söylüyor.

“Destek olarak tuttuğumuz her zaman, en azından haftalık zaman diliminde bunun altına inmeme eğilimindeyiz. Bu beni Bitcoin’in 40.000 doların altına düşmeyeceğine dair iyi bir şansı olduğuna inandırıyor, çünkü eğer düşerse, o noktada bir şeylerin farklı olduğunu ve o kadar da harika görünmediği söyleyebilirim.”

Makro Yükseliş Eğilimi Vurgusu

Cowen ayrıca Bitcoin’in son büyük düzeltmesinin %25’lik bir düşüş olduğunu belirtiyor. Ona göre Bitcoin aynı %25 düzeltmeyi tekrarlarsa boğa piyasası destek bandında olan 51.500 dolarda dibe vuracak.

“Şimdilik, çizgiyi korumamıza yardımcı olacağını umduğumuz boğa piyasası destek grubuna sahibiz. Boğaların ortaya çıkıp çizgiyi korumayı sevdiği yer burasıdır. Bunun altına insek bile, geçmişte, gelecek hafta hemen üstüne çıktığımız durumlar oldu. Piyasayla ilgili fikrimi sorarsanız, insanların düşüş eğiliminde olmasının birçok nedeni olduğunu düşünüyorum, insanların yükselişte olmasının birçok nedeni olduğunu düşünüyorum ancak her şeyi göz önünde bulundurursanız, piyasanın makro düşüş eğiliminde değil makro yükseliş eğiliminde olduğunu düşünüyorum.”

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir