Kriptolar:
29928
Bitcoin:
$67.461
% 0.64
BTC Dominasyonu:
%52.5
% 0.26
Piyasa Değeri:
$2.56 T
% 1.50
Korku & Açgözlülük:
72 / 100
Bitcoin:
$ 67.461
BTC Dominasyonu:
% 52.5
Piyasa Değeri:
$2.56 T

Kripto Dolandırıcıları, Ekim Ayında YouTube Üzerinden 9 Milyon Dolar Topladı

Kripto dolandırıcıları, Ekim ayında sahta YouTube yayınlarıyla 9 milyon dolar topladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yapılan araştırmaya göre kripto dolandırıcılarının yalnızca Ekim ayında sahte kripto eşantiyonları yoluyla 9 milyon dolarlık bir kazanç elde ettiği ortaya çıktı.

Tenable’ın araştırmasına göre dolandırıcılar Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Dogecoin (DOGE), Cardano (ADA), Ripple (XRP) ve Shiba Inu’yu (SHIB) içeren sahte eşantiyonları teşvik ederek gelir elde etti.

Ekim ayı boyunca Bitcoin dolandırıcılığı ile 8,2 milyon dolar gelir elde edilirken, Ethereum dolandırıcılığı’dan 413.000 dolar geldi. Son zamanlardaki rallisiyle dikkat çeken SHIB ile dolandırıcılar toplamda 239.000 dolar elde etti.

Dolandırıcılar genellikle tanınmış isimlerle sahte videolar hazırlamayı tercih ediyorlar. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Tesla CEO’su Elon Musk ve Cardano’nun yaratıcısı Charles Hoskinson, doladırıcılar tarafından en çok kullanılan isimler olarak dikkat çekiyor.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir