Kriptolar:
29790
Bitcoin:
$69.833
% 1.83
BTC Dominasyonu:
%53.1
% 0.69
Piyasa Değeri:
$2.59 T
% 1.64
Korku & Açgözlülük:
76 / 100
Bitcoin:
$ 69.833
BTC Dominasyonu:
% 53.1
Piyasa Değeri:
$2.59 T

Kadir Kurtuluş: Kripto Varlık Yatırımcıları Dolandırıcılıklara Karşı Dikkatli Olmalı

Konya’da Türkiye Girişimci Buluşması Zirvesi ve Sergisi’ne katılan Avrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Kurtuluş, kripto varlık yatırımcılarını sanal dolandırıcılığa karşı dikkatli olmaları konusunda uyararak sektöre ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Blockchain ve kripto varlıklarla ekonomi kurgusunun değiştiğini belirten Kurtuluş, rezervlere dayalı ekonomilerden işleme dayalı ekonomilere geçildiğini vurguladı.

Kurtuluş, varlığın ve değerlerin el değiştiği dönemden geçildiğine işaret ederek şöyle konuştu;

“Girişimcilerle blockchain teknolojisini konuştuk. Türkiye, kripto varlıklar konusuna ilgi duyan dünyada sayılı ülkelerin arasında geliyor. Bu alana ‘alım satım’ olarak bakmamak lazım, bir de bunun altyapısı ve ne üretilir onu konuşmamız lazım. Finansal teknoloji şirketlerimizin olması önemli. Finansal teknoloji alanında Türkiye çok hızlı gelişiyor, şirket sayısı çok arttı. Bankaların yapısı hantal, finansal teknoloji şirketleri start-uplar daha seri. Büyük bir değer yarattılar.”

“Bilinçsiz Şekilde Yatırım Yapmayın, Borçlanarak Bu İşe Girmeyin”

Kripto para yatırımcısına yönelik önerilerini sıralayan Kurtuluş, sözlerine şu şekilde devam etti;

“Kripto varlık konusunda bilmiyorsanız, bilinçsiz şekilde yatırım yapmayın. Kripto varlık riskli bir yatırım aracıdır. Standartları öyledir. ‘Alım-satım yaparım’ diyorsanız buna hiç başlamayın. Kredi çekerek veya borçlanarak bu işe girmeyin. Bu piyasada olun ancak araştırın ve iyi inceleyin ona göre yatırımınızı yapın. Borsalara dikkat edin. Yatırım yapacağınız kripto varlık tüm yatırımlarınızın %20’sini geçmemeli. Al-sat değil de teknolojisine güvendiğiniz kripto varlıklara yatırım yapın. Kripto varlıkları kendi cüzdanınızda tutun. İnternette cüzdanınıza girmeye çalışırken ilk çıkan reklama tıklayıp da cüzdan numaranızı yazmayın. Telefonların güvenliğine de dikkat edin. Bunlar çok önemli ve öncelikle yatırımı korumalısınız.”

Bazı dolandırıcılık mağdurlarının kendilerine müracaat ettiğini bildiren Kurtuluş, geçenlerde yüklü miktarda yatırımı olan bir hanımefendinin, cüzdanına erişmek isterken reklama tıklayıp, parasının bir bölümünün boşaltıldığını sözlerine ekledi.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir