Kriptolar:
29856
Bitcoin:
$67.161
% 3.66
BTC Dominasyonu:
%52.9
% 0.21
Piyasa Değeri:
$2.53 T
% 1.90
Korku & Açgözlülük:
76 / 100
Bitcoin:
$ 67.161
BTC Dominasyonu:
% 52.9
Piyasa Değeri:
$2.53 T

JPMorgan, Ethereum’un (ETH) Bitcoin’den (BTC) Daha İyi Bir Yatırım Aracı Olduğunu Düşünüyor

Ethereum (ETH), yıl boyunca Bitcoin’den (BTC) daha iyi bir performans gösterdi. Ancak Bitcoin hala en değerli kripto olmayı sürdürüyor. Bununla birlikte Ethereum’un uzun vadede Bitcoin’i geride bırakabileceği de düşünülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

JPMorgan analistleri, geçtiğimiz günlerde kripto paralar ve potansiyelleri hakkında bir rapor yayınladı. Raporda Bitcoin’in yapabildikleri kabul edilse de, Ethereum’un önümüzdeki yıllarda Bitcoin’i geride bırakabileceği ifade edildi. Raporda her iki varlığın faydaları karşı karşıya getirildi. Bitcoin’in para politikası için daha iyi olduğu sonucuna varılsa da temelde Ethereum’un üstün olduğu vurgulandı.

“Ethereum’a Yatırım Yapın”

JPMorgan’ın raporunda Ethereum’un Bitcoin’e kıyasla daha iyi bir yatırım aracı olduğu ifade edildi. Bitcoin hala daha değerli olsa da artış oranına bakıldığında Ethereum’un daha iyi sonuç verebileceğinin altı çizildi.

“Tahvil getirilerindeki artış ve para politikasının nihai olarak normalleşmesi, bir dijital altın olarak Bitcoin üzerinde aşağı yönlü bir baskı oluşturuyor, tıpkı daha yüksek reel getirilen altın üzerinde aşağı baskı oluşturması gibi”

Bunun en önemli sebebi, faiz ve enflasyon oranlarının artmasıyla yatırımcıların geleneksel finansa oranla daha cazip faiz oranları sunan DeFi’a akın etmesidir. DeFi protokollerinin çok büyük bir kısmının Ethereum blockchain‘i üzerine inşa edildiği düşünüldüğünde, daha fazla benimsemenin önü açılacak ve sonuç olarak Bitcoin’den daha fazla büyüme alanına sahip olacaktır.

JPMorgan’ın raporunda NFT, oyun paraları ve stablecoin‘lerden de söz edildi. Ethereum’un ulaşım alanı her açıdan daha fazla görülüyor.

Bitcoin yılda %96 oranında büyürken, Ethereum %500’ü geride bıraktı. Eğer büyüme oranları bu şekilde devam ederse Ethereum, önümüzdeki beş yıl içerisinde Bitcoin’in piyasa değerini geride bırakabilir.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir