Kriptolar:
30302
Bitcoin:
$65.106
% 0.39
BTC Dominasyonu:
%54.7
% 0.16
Piyasa Değeri:
$2.34 T
% 2.51
Korku & Açgözlülük:
74 / 100
Bitcoin:
$ 65.106
BTC Dominasyonu:
% 54.7
Piyasa Değeri:
$2.34 T

İngiltere’de Borsalar “Dijital Vergi” Darbesiyle Karşılaşıyor

The Daily Telegraph tarafından Pazar günü yayınlanan bir habere göre, kripto para borsaları Birleşik Krallık’ta %2 dijital hizmet vergisi ödemek zorunda. HM Gelir ve Gümrük (HMRC) dairesi kripto para birimlerini “finansal araçlar” olarak tanımadığından, finansal piyasalara tanınan muafiyet için uygun değiller. Bu da Birleşik Krallık’taki kripto endüstrisinin vergilerle karşı karşıya kalması demek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Büyük teknoloji şirketlerinin yerel gelirleri üzerindeki vergi, Nisan 2020’de tanıtılmıştı. Fakat kripto endüstrisi bu muafiyete dahil olamıyor. Bir kripto lobi grubu olan CryptoUK, endüstriyi daha da boğacağı için muafiyetin olmamasından memnun değil. Coinbase borsasının İngiltere kolunun, 2021’deki kripto ticaretinin artması nedeniyle 25 milyon sterlinlik (33 milyon dolar) gelir eşiğini kolayca aşması bekleniyor.

HMRC Geri Adım Atmıyor

Ancak HMRC, kripto varlıklarının emtia veya para birimi olarak sınıflandırılamayacağı konusunda kararlı. Ekim ayında, Avrupa hükümetleri, Amerika’nın misilleme tarifelerinden kaçınmak için yeni bir küresel vergi rejimi oluşturmak için ABD ile bir anlaşma yaptı.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir